Izvor: B92, 03.Avg.2014, 10:28 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Tadić: Dačićeve neistine o Galenici
Beograd -- Boris Tadić reagujući na izjavu Ivice Dačića da je vlada Mirka Cvetkovića favorizovala nemačku "Štadu" na uštrb "Galenike" rekao da Dačić da govori neistine.
"Neodgovorno je da Ivica Dačić danas kao ministar spoljnih poslova iznosi neistine o povlašćenom položaju nemačkih investitora, otvarajući potencijalne >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << probleme s drugim zemljama koje su takodje ulagale u srpsku farmaceutsku industriju", istakao je Predsednik NDS u izjavi za "Blic".
On je rekao da mu je Cvetkovićeva vlada, čiji je Dačić bio potpredsednik, uvek iznosila principijelam stav da su isti uslovi poslovanja za sve domaće i strane proizvodjače lekova u Srbiji, sto važi i za izmirivanje dugova. "Dačić makijavelistički okrivljuje druge za sopstvene promašaje", smatra Tadić.
Dačić je juče u svojstvu svedoka dao iskaz u Specijalnom sudu povodom slučaja "Galenika", u kojem su, prema njegovim saznanjima, strane kompanije bile favorizovane u odnosu na domaću fabriku lekova.
On je naveo da je, prema njegovim saznanjima, u ovom slučaju bila favorizovana nemačka kompanija "Štada", a na štetu "Galenike", te da mu je u vladi rečeno da fabrika ne može direktno da prodaje lekove nego preko veledrogerija.










