Izvor: Vesti-online.com, 01.Apr.2010, 12:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sindikati: Tadiću, ispravite grešku sa “Telekomom“
Konfederacija slobodnih sindikata uputila je otvoreno pismo predsedniku Srbije Borisu Tadiću u kojem ga poziva da "preispita stav Vlade Srbije" o privatizaciji kompanije "Telekom Srbija".
"Konfederacija slobodnih sindikata okuplja preko 200.000 članova i obraća vam se kao odgovornom čoveku i domaćinu da preispitate stav Vlade Srbije u vezi sa novom privatizacijom najuspešnije srpske kompanije Telekom Srbija", navedeno je u pismu.
Konfederacija sindikata navodi >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << da svi argumenti na koje ukazuju negove članice, reprezentativni sindikati u "Telekomu", a "koje podržava i stučnja i šira javnost", idu u prilog tome da Srbija treba da ostane većinski vlasnik te kompanije.
Kako je navedeno u pismu, na juče održanoj sednici predsedništva tog sindikata jednoglasno je doneta odluka da Konfederacija podržava sve akcije koje će sindikati preduzeti u odbrani svog stava.
"Kao najuticajniji predstavnik vladajuće koalicije imate priliku da ispravite verovatno najveću grešku u privatizaciji srpske privrede", istaknuto je u pismu upućenom predsedniku.
"Na taj način bi vladajuća koalicija, predvođena Demokratskom strankom, pokazala da odgovorno zastupa strateške državne interese i da ipak može da se izbori sa svim iskušenjima koje nam je donela svetska ekonomska kriza i jedna pogrešno vođena ekonomska politika u prethodnom periodu", zaključeno je u pismu upućenom predsedniku Tadiću.
Pogledaj vesti o: Prodaja Telekoma
Nastavak na Vesti-online.com...
Konfederacija sindikata pisala Tadiću zbog prodaje Telekoma
Izvor: Blic, 01.Apr.2010
Konfederacija slobodnih sindikata uputila je otvoreno pismo predsedniku Srbije Borisu Tadiću u kojem ga poziva da "preispita stav Vlade Srbije" o privatizaciji kompanije "Telekom Srbija". .."Konfederacija slobodnih sindikata okuplja preko 200.000 članova i obraća vam se kao odgovornom čoveku i domaćinu...





















