Izvor: B92, 20.Jul.2010, 17:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kosorova: Ne povlačimo tužbu

Zagreb -- Premijerka Hrvatske Jadranka Kosor izjavila je da Vlada nije razmatrala povlačenje tužbe za genocid protiv Srbije pred Međunarodnim sudom pravde u Hagu.

"O tome odlučuje Vlada, a Vlada nije razmatrala povlačenje tužbe. Ni u jednom trenutku to nije bila", izjavila je Kosorova.

O toj mogućnosti razgovarali su prilikom posete hrvatskog predsednika Srbiji i predsednici dve države, Ivo Josipović i >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Boris Tadić.

Tadić se založio za vansudsku nagodbu, uz nastavak suđenja krivcima za ratne zločine, dok je Josipović izjavio da je tužba tu da bi se rešili problemi, ali ako ih je moguće rešiti mimo tužbe onda ona "nema puno smisla", prenosi Nacional.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.