Izvor: Press, 21.Jan.2014, 08:08 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Izvinuću se ja, umesto Ružića!
Izvinjavale su se mnoge velike ličnosti: Hemingvej, po neki od američkih predsednika, Margaret Tačer, pa čak i naš bivši Boris Tadić. I svi su smatrali da je to normalno, kao i da je to, još jedan od pokazatelja njihove moći i uticaja. Ali – Bane neće! On je predstavnik autentičnog Srbina. A, Srbima je inat glavna karakteristika. Najčešći „pojavni oblik“ manifestovanja ove srpske karakteristike je – nema >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << izvinjavanja! E, pa neću da mu se izvinim – zainat! Pa, makar se i država urušila – neeeeću!!!
Drugo je pitanje, da će, i ovog puta, srpska tvrdoglavost (možda) dovesti do prevremenih izbora, što će – i „malom Đokici“ je već jasno – uvesti zemlju Srbiju u kritično lošu situaciju. Da krenemo od štrajkova, kojih već dovoljno ima, a najavljuju se i novi. Da pomenem i to da je EU jasno stavila do znanja da za pregovore, koji upravo počinju, postoje dva scenaria: „A“ i „B“. A-scenario je dobar i sa već postojećom Vladom, koja je stekla veliko poverenje i kredibilitet u EU. Scenario „B“ podseća na onu šaljivu matematičku jednačinu: „Ako je B jednako A, šta je A?“. Odgovor: „A jeBE“. Dakle, jasno je šta će se dešavati u pregovorima, ako se ide na prevremene izbore i to je, očigledno, „matematički“ tačno. Ali, zašto, zaista, ići na prevremene izbore? Rezultati aktuelne Vlade su (vidljivo) jako dobri: gotovo rešeno Kosovo, dobijen datum pregovora sa EU, pokrenuti mnogi privredni projekti i investicije... Štaviše, i dvojica lidera - Dačić i Vučić odlično sarađuju, istih su godina, razumeju se, imaju koncept, narod ih voli... Odličan dvojac! Jeste da je PPV Aleksandar Vučić, ubedljivo, najuticajniji političar u Srbiji, ali da li to, što je „golim okom vidljivo“ – treba dokazivati prevremenim izborima!? Ničim izazvanim. Ideja o „jednostranačkoj vladavini“, koji pojedini članovi najveće i najmoćnije stranke u Srbiji uporno podgrevaju – definitivno nije dobra! Decenijama smo imali tzv. „jednopartijski sistem“ i – kako se to završilo? Gotovo katastrofalno! Sa druge strane, ako zagovarači prevremenih izbora, kao argument, imaju snagu svoje Napredne stranke (46%), pa da je to prilika da potpuno osvoje vlast, moraju se zapitati – da li stranački interesi mogu biti iznad državnih interesa i interesa naroda? Da li je apsolutna pobeda SNS-a važnija od toga, da će se sve – ukoliko dođe do prevremenih izbora – zaustaviti bar do septembra ove godine! Da ćemo imati „interegnum“ od pola godine! Da će narod, u tom polugodišnjem interegnumu – dodatno stradati! A, istorija nas uči da interegnumi nisu dobri. Najpoznatiji je onaj, u periodu između nestanka carske Rusije i nastanka Sovjetskog saveza, kada je stradalo mnogo ljudi i kada je došlo do dramatične stagnacije u razvoju ove države. Naravno, ovo poređenje je daleko od mogućih događaja ovde kod nas, ali period (uslovno) „bezvlašća“ – sigurno neće doneti dobro srpskom narodu. Konačno, da li je Aleksandru Vučiću potrebna apsolutna vlast? Kao mudar političar on shvata da je već ima i da formalizovanje te apsolutne vlasti, kroz prevremene izbore, nosi i veliku obavezu i odgovornost prema svemu, što će se dešavati u Srbiji u narednom periodu. Njegova apsolutna vladavina Srbijom, ali uz deljenje odgovornosti sa koalicionim partnerima – mnogo je bolja varijanta. Verujem da on to zna i zato bih mu se sada izvinio. Umesto Baneta Ružića.
Izvinjavam se gos’n Vučiću! Molim da se izvinjenje prihvati!





