Izvor: S media, 29.Mar.2012, 17:01 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Danijeli" nudi 1.000 radnih mesta
Ćirić je, posle potpisivanja sporazuma, sa predstavnicima kompanije "Danijeli" kome je prisustvovao i predsednik Srbije Boris Tadić, istakao da će ta kompanija proizvoditi godišnje najmanje 750.000 tona posebnih vrsta čelika, a izvoz će biti na nivou od oko milijardu evra.
„Ikea" otvara 5 robnih kuća!
Šta je država sve obećala investitorima
Ministar je istakao >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << da je danas dobar dan za ekonomiju Srbije i njene građane jer je jedan veliki investitor odlučio da mu Srbija bude proizvodna baza za dalje poslovne operacije. "Ova investicija pokazuje svetlo na kraju tunela i dobru perspektivu za srpsku ekonomiju u uslovima globalne krize", rekao je Chirić.
Prema njegovim rečima, memorandum pokazuje da je Srbija u konkurenciji sa drugim zemljama regiona ponovo uspela da ubedi investitre da je najbolje mesto za njihova ulaganja.
Operativni direktor kompanije "Danijeli" Franko Alceta naveo je da je posle devet meseci pregovora danas potpisan sporazum koji bi trebalo da bude osnova za dalju saradnju i zahvalio zaposlenima u državnoj administraciji Srbije i opštini Šabac jer su pokazali razumevanje za potrebe te kompanje.
Gubi li dolar status valute?
Poljoprivrednici na sastanku sa ministrom poljoprivrede
On je istakao da je "Danijeli" sa vladom postigao sporazum koji je osnova za buduće korake i dodao da se kompanija odlučila da investira u Srbiji zbog "dobre kulture, mnogo energičnih ljudi i volje i želje da se dela". "To je dobra početna tačka za razvoj vaše zemlje i sa takvim stavom siguran sam da ćete privući i druge investitore u Srbiju", rekao je Alceta.
(Tanjug foto:Beta)
Pogledaj vesti o: Boris Tadić














