Izvor: S media, 28.Nov.2012, 13:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zašto je Španija u krizi
Nemci strahuju da će se Španija pretvoriti u evropskog hroničnog bolesnika i samim tim u stalno opterećenje za nemačke poreske obveznike.
Špance osim neuverljivosti njihovog premijera Mariana Rajoya ljuti i stroga štednja nemačke kancelarke Angele Merkel. Oni veruju da Nemačka od španije krize profitira.
Korupcija uništava zemlju
Mišljenje mnogih Španaca deli i generalni direktor jedne reklamne agencije Joaquin >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << Gomez, koji je zbog posla stalno na putu između Španije i Nemačke. Njemu je neshvatljivo to što se nemačka vlada i EU ne bave stvarnim problemima Španije:
„Siva ekonomija, bedan poslovni moral i korupcija uništavaju zemlju i njen ogromni talenat. Na dugoročnom planu, štednjom ništa ne možemo promeniti, siromaštvo će sve više rasti, a nedelotvorna konkurencija narušenih struktura proždire novac iz Brisela", tvrdi Gomez.
Gomez nije jedini Španac koji smatra da vlada Mariana Rajoya pod ovim uslovima iz blagajne EU-a neće više dobiti ni centa.
Izvor:Economy.rs/S media foto:Guliver/Thinkstock
Pogledaj vesti o: Angela Merkel
Španija hronični evropski bolesnik?
Izvor: B92, 28.Nov.2012
Madrid -- Dok građani Španije zbog ograničenja sve više moraju da stežu kaiš, Nemci su sve nezadovoljniji vestima koje dolaze iz njihove omiljene destinacije za odmor...Nemci strahuju da će se Španija pretvoriti u evropskog hroničnog bolesnika i samim tim u stalno opterećenje za nemačke poreske...











