Ušakov: Merkel obećala Putinu da će razgovarati sa Porošenkom

Izvor: Vostok.rs, 03.Maj.2017, 22:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ušakov: Merkel obećala Putinu da će razgovarati sa Porošenkom

Kancelarka Nemačke Angela Merkel obećala je predsedniku Rusije Vladimiru Putinu da će razgovarati sa ukrajinskim liderom Petrom Porošenkom, izjavio je novinarima pomoćnik ruskog predsednika Jurij Ušakov.

„Merkelova namerava da razgovara sa Porošenkom. Ona je to rekla našem predsedniku“, rekao je Ušakov, odgovarajući na pitanje da li se nemačka kancelarka odazvala na pozive da se utiče na Kijev.

Na kraju razgovora Putina i Merkelove u Sočiju, pres-sekretar šefa države Dmitrij Peskov je izjavio da je to bio „veoma konstruktivna, veoma otvorena razmena mišljenja i razgovor o tekućim problemima - međunarodnim i regionalnim“.

Lideri dveju zemalja su razgovarali o Minskom sporazumu i potrebi da se dâ impuls ovom procesu.

Čitajte više na Ukrajina i Novorusija iz minuta u minut

Pogledaj vesti o: Angela Merkel,   Vladimir Putin,   Rat u Ukrajini

Nastavak na Vostok.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vostok.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vostok.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.