Merkelova je i dalje prijatelj Srbije

Izvor: Vesti-online.com, 17.Avg.2018, 09:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Merkelova je i dalje prijatelj Srbije"

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je sinoć da ne smatra nemačku kancelarku Angelu Merkel neprijateljem, uprkos njenoj izjavi da su granice na Kosovu sasvim jasno utvrđene.

On je za RTS rekao da Srbija ima malo saveznika u međunarodnoj zajednici, a Angelu Merkel smatra "iskrenim prijateljem".

- Ona nas je spasla sukoba s Hrvatskom zbog migranata, pomagala je uvek, insistirala na nemačkim investitorima, a zahvaljujući, između ostalog i njoj, >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << imamo trenutno drugi najjveći rast u Evropi u drugom kvartalu ove godine. Mislim da je to ogroman uspeh, a zahvaljujući ponajviše nemačkoj kancelarki. A da li nam odgovara svaki njihov stav, pa oni su priznali Kosovo, za njih je ta stvar završena - primetio je Vučić i dodao da kada kažu da su protiv razgraničenja to znači da su "protiv promene granica koje su uspostavili na našu štetu".

Kako je rekao, mnogi ga napadaju, pogotovu u Srbiji, upravo zato jer ne prihvata takve granice.

Sada je, poručio je, na redu da pokušamo nešto da dobijemo za Srbe, da to bude nešto više nego što imamo danas.
Pogledaj vesti o: Angela Merkel

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.