Merkel i Oland traže samoupravu u Donbasu

Izvor: Nezavisne Novine, 11.Jul.2015, 08:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Merkel i Oland traže samoupravu u Donbasu

BERLIN/PARIZ - Njemačka kancelarka Angela Merkel i predsjednik Francuske Fransoa Oland zatražili su od ukrajinskih vlasti da omoguće djelimičnu samoupravu za proruske pobunjene oblasti na istoku zemlje.

Poruka vodećih evropskih lidera ukrajinskom predsjedniku Petru Porošenku znak je nestrpljenja Evrope zbog trajanja sukoba u Ukrajini, pet mjeseci poslije potpisivanja mirovnog sporazuma u Minsku, kojim je predviđena autonomija za Donjeck i Lugansk prenijela je >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << agencija AFP.

Merkel i Oland kao potpisnici Minskog sporazuma poručili su Porošenku (takođe potpisao sporazum) u konferencijskom telefonskom razgovoru da nastavi sa ustavnim reformama, uz poseban naglasak na specijalni status pojedinih oblasti u regionima Donjeck i Lugansk.

Od početka sukoba u Ukrajini februara prošle godine 6.500 osoba izgubilo je život, a više od 1,3 miliona ljudi otišlo je u izbjeglištvo.
Pogledaj vesti o: Angela Merkel,   Pariz

Nastavak na Nezavisne Novine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.