Merkel: Poseta Moskvi važna uprkos neslaganjima

Izvor: Studio B, 02.Maj.2015, 17:42   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Merkel: Poseta Moskvi važna uprkos neslaganjima

Nemačka kancelarka Angela Mekel izjavila da je njen odlazak u Moskvu 10. maja, kako bi odala počast milionima ubijenih tokom Drugog svetskog rata, veoma važan uprkos postojećim neslaganjima između Berlina i Moskve.

"Postoje velika neslaganja između Rusije i nas, uključujući pitanje onoga šta se dešava u Ukrajini. Međutim, važno mi je da zajedno sa ruskim predsednikom (Vladimirom Putinom) položim venac na Grob neznanog junaka 10. maja", rekla je Merkel na video >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << blogu, a preneo Sputnjik.

Nemačka kancelarka je dodala da želi da oda priznanje milionima žrtava Drugog svetskog rata koje leže na savesti Nemačke.

U martu, Merkelova, zajedno sa još nekoliko evropskih lidera, odbila je poziv da učestvuje na proslavi Dana pobede u Moskvi 9. maja.

Ovaj potez reflekuje tenzije koje postoje između Rusije i Zapada oko ukrajinske krize, navela je ruska agencija.

Rusija će 9. maja obeležiti 70. godišnjicu pobede nad nacističkom Nemačkom, a svečanosti će prisustvovati oko 26 stranih lidera.

Merkel neće prisustvovati paradi, ali će posetiti Moskvu narednog dana gde će razgovarati sa predsednikom Putinom.

 
Pogledaj vesti o: Angela Merkel,   Moskva

Nastavak na Studio B...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Studio B. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Studio B. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.