Merkel: Brza odluka za Grčku, bez šišanja duga

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 15.Nov.2012, 22:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Merkel: Brza odluka za Grčku, bez "šišanja" duga

BERLIN -

Nemačka kancelarka Angela Merkel pozvala je evropske ministre finansija da pronađu brzo rešenje za finansijske probleme Grčke, ali i odbacila ideju da vlade evropskih zemalja treba da prihvate gubitke na zajmovima koji su već dodeljeni Atini.

"Nadam se da je blizu trenutak kada ćemo pronaći rešenje koje je potrebno", izjavila je Merkelova na konferenciji za štampu u Berlinu, gde se novinarima >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << obratila zajedno sa premijerom Francuske Žan-Markom Eroom, javlja Rojters.

"Naravno da nismo razgovarali o 'šišanju' duga, znate naš stav i on nije promenjen, niti treba da bude", odlučna je kancelarka.

Ero je dodao da se, "u ovom trenutku, približavamo odluci u vezi sa Grčkom, a Francuska se, kao i Nemačka, nada da će odluka biti doneta što pre".

"Važno je da se učini sve da Grčka ostane u evrozoni, oko te ključne stavke se svi slažemo. Ako bude bilo kakve sumnje ili oklevanja, mogli bismo da snosimo veoma veliku odgovornost", dodao je on.

Ministri finansija evrozone sastaće se u utorak u Briselu da bi odlučili da li da oslobode sledeću tranšu pomoći Atini, koja se tetura na ivici bankrota.

Šef evrogrupe Žan-Klod Junker je ranije ove nedelje rekao da je Grčka ispunila gotovo sve potrebne ekonomske reforme za oslobađanje tranše pomoći od 31 milijarde evra.
Pogledaj vesti o: Grčka

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Povezane vesti

Merkel: Grčkoj ne opraštamo dugove

Izvor: Kamatica.com, 16.Nov.2012, 11:59

Nemačka kancelarka Angela Merkel pozvala je evropske ministre finansija da pronađu brzo rešenje za finansijske probleme Grčke..

Nastavak na Kamatica.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.