Terzić predao akreditive Putinu

Izvor: RTS, 24.Jan.2013, 12:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Terzić predao akreditive Putinu

U spoljnolitičkim odnosima Rusije posebno mesto zauzimaju odnosi sa duhovno bliskom Srbijom, rekao Vladimir Putin na ceremoniji uručivanja akreditivnih pisama novih ambasadora, među kojima i ambasadora Srbije Slavenka Terzića.

Između Rusije i Srbije je uspostavljen "poverljiv politički dijalog" i uspešno se realizuju ekonomski i investicioni projekti, izjavio je predsednik Rusije >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Vladimir Putin, prenosi agencija Beta.

Putin je to rekao u Kremlju, na ceremoniji uručivanja akreditivnih pisama novih ambasadora, među kojima i novog ambasadora Srbije Slavenka Terzića.

Putin je rekao da u spoljnolitičkim odnosima Rusije "posebno mesto zauzimaju odnosi sa duhovno bliskom Srbijom".

Prema njegovim rečima, Moskva i Beograd će i dalje "zajedničkim naporima" razvijati ekonomsku i političku saradnju. Akreditive su predali ambasadori još 19 zemalja.

Terzića je za ambasadora u Rusiji imenovao predsednik Tomislav Nikolić u decembru prošle godine.

Terzić je istoričar i naučni savetnik Istorijskog instituta SANU.
Pogledaj vesti o: Ambasador Rusije

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.