Uživo, kvalifikacije za Ligu Evrope: Podgoričani u finišu šokirali Nefči

Izvor: Blic, 02.Jul.2015, 20:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U prvom meču programa kazahstanski Ordabasi i izraelski Beitar su odigrali nerešeno 0:0, a po 90 minuta su nastupili naši internacionalci Aleksandar >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Simčević (u dresu domaćina) i Dušan Matović (za ekipu iz Jerusalima).

Jermenski Širak, prošlogodišnji rival Partizana u kvalifikacijama za Ligu šampiona, napravio je lepu zalihu pred revanš protiv Zrinjskog, pošto je slavio na svom terenu sa 2:0. Oba pogotka postigao je Buguthi, a i na ovom duelu su učestvovali srpski fudbaleri, pošto je u dresu Jermena svih 90 minuta igrao Miloš Stamenković, dok su za Zrinjski igrali Miloš Žeravica, Miloš Filipović, kao i Vučina Šćepanović, koji je ušao sa klupe.

Podgorička Mladost je zabeležila dobar rezultat u Bakuu protiv Nefčija, odigravši nerešeno 2:2. Crnogorski predstavnik je poveo u 34. minutu, ali su Azerbejčanci posle samo dva minuta izjednačili, a početkom drugog poluvremena i stigli do preokreta.

I minimalan poraz bi bio prihvatljiv za Mladost na gostovanju, ali ipak je Mirković zatresao još jednom mrežu i poravnao na 2:2 tri minuta do kraja utakmice. Sada će Mladost imati dobru priliku da pred domaćom publiko napravi veliki poduhvat i eliminiše Nefči.

Prošlogodišnji rival Čukaričkog u ovom istom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope, Santa Hulija iz Andore, poražena je na svom terenu od Randersa iz Danske sa 1:0. Za razliku od „Brđana”, koji nisu uspeli da slave u Andori, Renders je i sa dva igrača manje stigao do pobede.

Direktan crveni karton je dobio Lundberg već u 17. minutu, a Danci su pet minuta kasnije stigli do vođstva preko Boringa. I Cverskov je isključen u finišu utakmice, ali uprkos velikoj brojčanoj prednosti domaći tim nije iskoristio priliku da stigne do izjednačenja.