Ameri osvetili dame

Izvor: Vesti-online.com, 30.Avg.2015, 15:42   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ameri "osvetili" dame

Atletičarke Jamajke osvojila su zlatnu medalju u štafeti 4x400 metara na Svetskom prvenstvu u Pekingu.

Jamajčanke su nakon štafete na 4x100 došle do najsjajnijeg odličja i na 4x400 metara, zahvaljujući odličnoj trci Novlen Vilijams-Mils, koja je u poslednjih desetak metara pretekla vodeću Amerikanku Frensen Mekorori.

Ženska štafeta sa Jamajke trijumfovala je u vremenu 3:19.13 minuta, ispred atletičarki SAD (3:19.44) i Velike Britanije (3:23.62). >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com <<

Američki atletičari osvojili su zlatnu medalju u štafeti 4x400 metara na Svetskom prvenstvu u Pekingu.

Dejvid Verburg, Toni Mekuaj, Brišon Nelum i Lašon Merit istrčali su najbolji rezultat sezone - 2:57.82, pobedivši štafetu Trinidada i Tobaga (2:58.20).

Bronzanu medalju osvojili su atletičari Velike Britanije (2:58.51).

Kanađanin Derek Druin osvojio je titulu prvaka sveta u skoku uvis na šampionatu u Pekingu.

Druin je do trijumfa došao skokom od 2.34 metra.

Za centimetar slabiji rezultat ostvarili su Kinez Žang Guvej i Ukrajinac Bogdan Bondarenko, koji je morao da se zadovolji bronzom.

Nemica Katrina Molitor osvojila je zlato ubacanju koplja na prvenstvu sveta u Pekingu.

Molitor je do svetske titule došla hicem od 67,69 metara, koji je ostvarila u poslednjoj seriji.

Srebrna medalje pripala je domaćoj takmičarki Lu Huihui (66,13), a bronza Južnoafrikanki Sunet Viljoen (65,79).

Asbel Kiprop odbranio je titulu prvaka sveta na1.500 metara.

Kenijac je u finalu trke na Svetskom prvenstvu u Pekingu slavio u vremenu 3:34.40 minuta.

Drugo mesto osvojio je njegov zemljak Elijah Manangoj (3:34.63), dok je bronza pripala Marokancu Abdalatiju Igideru (3:34.67).

Etiopljanka Mare Dibaba osvojila je danas titulu prvaka sveta u maratonu na šampionatu u Pekingu.

Dibaba je stazu pretrčala za dva sata, 27 minuta i 35 sekundi.

Do najvećeg uspeha u karijeri došla je posle sprinta u poslednjih 50 metara trke tokom kojih je prestigla do tada vodeću Kenijku Helah Kiprop.

Kiprop je na kraju zaostala jednu sekudnu, dok je bronza pripala Junis Jepkirui Kirva iz Bahreina sa četiri sekunde zaostatka za vodećom.