Zvezda slavila na krovu, Partizan siguran protiv Javora

Izvor: RTS, 04.Dec.2016, 13:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zvezda slavila na "krovu", Partizan siguran protiv Javora

Fudbaleri Crvene zvezde prvi put u istoriji zaigrali su "krovu" protiv Voždovca, a prvi put su tamo i slavili pobedu. Jedini pogodak na meču postigao je u poseldnje vreme odlični Dušan Anđelković. Partizan na svom terenu savladao sa 2:0 Javor iz Ivanjice. Vojvodina sigurna protiv Napretka.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Voždovac sa 1:0 u utakmici 19. kola Superlige Srbije i vratili >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << se na pobednički kolosek nakon kiksa protiv Mladosti iz Lučana pre tri dana.
Tim Miodraga Bozovica nije blistao, a tri boda na istorijskom, prvom, gostovanju na krovu Trznog centra "Stadion" doneo je preporođeni Dušan Anđelković, pogotkom iz slobodnog udarca u 55. minutu.
Crveno-beli su ostali na šest bodova prednosti, pošto je Vojvodina u Novom Sadu bila bolja od Napretka 2:0, dok je Partizan istim rezultatom savladao Javor u Humskoj.
Poslednjeplasirani Borac iz Čačka iznenadio je Radnički u Nišu i odneo bod sa Čaira 3:3, a Spartak je slavio u Novom Pazaru sa 4:2, pre svega zahvaljujuci sjajnom Ognjenu Mudrinskom.
Rezultati 19. kola:
Novi Pazar - Spartak 2:4 (Rušević 16, 36 - Mudrinski 40, 50, 81, Ivanović 53)
Bačka - Čukarički 3:1 (Bajić 4. penal, Trivunović 62, Švonja 75 - Ožegović 61)
Radnički Niš- Borac 3:3 (Petrović 38, Arsić 39, Mrkić 60 - Delić 21, Mihajlović 36, 74)
Radnik - Rad 1:0 (Nikolić 35. penal)
Voždovac - Crvena zvezda 0:1 (Anđelković 55)
Vojvodina - Napredak 2:0 (Kovačević 39, Zličić 54)
Partizan - Javor 2:0 (Đurđević 31, Leonardo 47).
Ponedeljak: Mladost - Metalac (17)
Tabela: Crvena zvezda 48 bodova, Partizan 42, Vojvodina 42, Napredak 34, Mladost 32, Radnički Niš 29, Spartak 29, Javor 26, Rad 21, Voždovac 21, Metalac 20, Čukarički 20, Radnik 20, Bačka 14, Novi Pazar 12, Borac Čačak 9.
Ovako su protekli mečevi 19. kola:
19.56 - Kraj meča u Humskoj, Partizan je savladao Javor sa 2:0.
19.08 - Novi gol za Partizan! Leonardo u 47. minutu povećava prednost Partizana na 2:0.
18.57 - Završen je meč u Novom Sadu, Vojvodina je slavila sa 2:0, golovima Kovačevića u 39. i Zličića u 54. minutu.
18.50 - Poluvreme u Humskoj, Partizan vodi 1:0.
18.32 - Gol za Partizan! Uroš Đurđević dovodi crno-bele u vođstvo u 31. minutu meča u Humskoj.
18.00 - Na stadionu u Humskoj počeo meč između Partizana i Javora. Vojvodina u Novom Sadu vodi protiv Napretka na poluvremenu sa 1:0.
14.59 – U ostalim mečevima u prvom terminu 19. kola Superlige postignuti su sledeći (i neki jako zanimljivi) rezultati:
Bačka - Čukarički 3:1, Radnik - Rad 1:0, Novi Pazar - Spartak 2:4, Radnički - Borac 3:3.
14.53 – Gotov je meč Voždovac – Crvena zvezda. Gosti su stigli do pobede, iako je domaći tim, postavljen u veoma disciplinovanom 4-1-4-1 sistemu (od dolaska Ilije Stolice ovaj tim više ne igra sa tri centralna beka) u oba dela igre mogao da postigne pogodak. Posebno je to mogao mladi Obrenovčanin Stefan Dražić, koji je propustio nekoliko veoma izglednih prilika. Naposletku, mora se naglasiti da crveno-beli zasluženo nose tri bode iz Zapljenske ulice.
14.14Gol za Crvenu zvezdu! Dušan Anđelković, možda i ponajbolji fudbaler crveno-belih u proteklim sedmicama, postiže lep pogodak iz slobodnog udarca.
13.47 – Poluvreme na stadionu na krovu tržnog centra na Voždovcu. Golova nije bilo, ali prilika jeste, na obe strane. Crvena zvezda, koja igra u ravnom 4-4-2 sistemu, je imala koju priliku više, ali je Voždovac, bez dileme, imao izraženije šanse. Posebno je zanimljivo na Čairu, gde domaći Radnički i Borac igraju meč u kome je već postignuto četiri gola (2:2). Novi Pazar vodi protiv Spartaka kraj Jošanice (2:1), a Radnik i Bačka vode protiv Rada, odnosno Čukaričkog (na oba meča je 1:0).
13.02 – Za Voždovac nastupaju: Popović, Putinčanin, Mihajlov, Filipović, Jovanović, Zec, Pavlović, Lukić, Asani, Dražić, Stojanović.