(VIDEO) Partizan slavio u Užicu, Živković opet strelac

Izvor: Press, 14.Sep.2013, 23:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Crno-belima je to prvi trijumf na renoviranom stadionu u Užicu, pošto su prošle sezone tamo remizirali, a pretprošle doživeli poraz.

Ovaj meč ostaće upamćen i po tome što je prvi u istoriji koji je odigran pod svetlošću reflektora u Užicu.

"Motor" Partizana i večeras bio je mladi Andrija Živković koji je u 48. minutu postigao vodeći gol za Partizan.

Prednost gostiju duplirao je Nemanja Kojić u 81. minutu, >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << posle asistencije Miloša Jojića.

Samo dva minuta kasnije Stevan Pilipović je iskoristio istrčavanje Vladimira Stojkovića i ispucanu loptu sa 40-ak metara poslao u praznu mrežu.

Iako je ovaj pogodak doprineo da završnica meča bude uzbudljivija, mreže se više nisu tresle, a šampion Srbije u Beograd je poneo sva tri boda.

Rezultati i strelci u petom kolu:

Javor - Čukarički 0:2 (Srnić 51, Stojiljković 64)
Rad - Radnički Kragujevac 1:0 (Pavlović 20)
OFK Beograd - Radnički Niš 2:1 (Damjanović 26. penal, Živković 35. autogol - Stojanović 50. penal)
Vojvodina - Novi Pazar 2:1 (Alivodić 16, Škuletić 33 - Arsenijević 86)
Jagodina - Spartak 2:0 (Pešić 15, 52)
Napredak - Voždovac 1:1 (Gavrić 41 - Ðorđević 90+2)
Sloboda - Partizan 1:2 (Pilipović 83 - Živković 48, Kojić 81)