Prva četvrtina: Mučenje u Laktašima, Igokea - Partizan 11:13

Izvor: Blic, 10.Okt.2015, 17:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Partizana gostuju Igokei od 17 časova, a meč četvrtog kola ABA lige iz Laktaša možete pratiti uz Blicsport.rs.

Potpuno renoviran tim crno-belih gostuje u Laktašima, gde tribine nisu ispunjene kao proteklih sezona, verovatno jer srpski viceprvak nema više tako atraktivna imena u sastavu.

Partizan do sada ima učinak od jedne pobede i dva poraza, a Igokea 2-1.

Prva četvrtina: >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Mučenje u napadu

Dugo su i jedni i drugi tražili pravanja rešenja u napadu, pa je odigrana četvrtina sa vrlo malo poena.

Posle prva četiri minuta bilo je 3:4 kada je Magdevski najpre ukrao loptu, pa položio pod faulom, ali je i promašio dodatno slobodno bacanje. Igokea je uglavnom pogađala i reketa preko Komatine i povela sa 11:7 na dva minuta pre odlaska na prvi predah.

Mučio se Partizan u oba pravca, da bi se onda Cvetković i Aranitović trojkama pobrinuli za preokret i 11:13. To su bile prve trojke crno-belih (2/6), dok ih je Igokea šutirala 1/8 i to joj je bio gotovo jedini pogodak van reketa.

19.00 Sutjeska - Metalac

Tabela: Crvena zvezda 4-0, Budućnost, Cedevita 3-1, Mega Leks, Krka, Olimpija, Tajfun 2-2, Igokea 2-1, MZT, Zadar, Cibona 1-3, Sutjeska, Partizan, Metalac 1-2