ODBOJKA: Zvezdi samo set u Moskvi

Izvor: Mondo, 15.Nov.2012, 18:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Odbojkašice Crvene zvezde pretrpele treći uzastopni poraz u Ligi šampiona, moskovskom Dinamu otkinule su jedan set.

Dva vezana gostovanja, dva poraza. Posle poljske Fakro Mušine i ruski predstavnik u Grupi F Lige šampiona, nadigrao je crveno-bele, Dinamo - Crvena zvezda 3:1 (25:13, 25:17, 23:25, 25:14).

Nisu imale nikakvih šansi izabranice trenera Ratka Pavličevića protiv iskusnog rivala, iste boljke iz prethodnih mečeva, kumovale su novom >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << porazu.

Prijem je najslabija tačka u igri aktuelnih šampionki Srbije a Dinamo je to znalački koristio. Zvezda je zaustavljena na 13 poena u prvom setu.

U drugom su crveno-bele igrale malo sigurnije, povele su 5:2, pa 7:2 ali nisu umele da sačuvaju ovu prednost niti da iskoriste loš ulazak u set Moskovljanki. Brzo su domaće uzele stvar u svoje ruke i povele sa 2:0.

Visoko vođstvo nije pokolebalo Bjelicu i drugarice, pružile su kvalitetnu partiju u trećem setu. Ovaj deo igre protekao je u znaku Beograđanki (8:6, 11:6, 14:11, 17:14, 24:21), a uspele su u finišu seta i da odbiju napad Dinama.

U nastavku meča domaće nisu dozvolile crveno-belima da se razmašu, ruski tim je opravdao ulogu favorita i osvojio prva tri boda u elitnom takmičenju ove sezone.

Utakmicu 4. kola Grupe F crveno-bele igraju u utorak, 20. novembra, ponovo protiv Dinama. Ugostiće moskovski tim u dvorani Šumice.