Novi dabl-dabl Jokića, Marjanoviću sedam poena

Izvor: Akter, 06.Feb.2016, 15:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srpski košarkaš Nikola Jokić postigao je 14 poena uz 12 skokova, u pobedi njegovog Denvera nad Čikagom (115:110)

Jokić je na terenu proveo 25 minuta, i odličnom igrom pomogao Nagetsima da stignu do 20. pobede u šampionatu.

Najbolji u timu Denvera bio je Danilo Galinari sa 33 poena, Mudiaj je ubacio 22, dok je Barton dodao 18.

Kod ekipe Čikaga najefikasniji bio je Derik Rouz sa 30 poena, 19 je dodao Batler, a 18 Gibson.

Treba istaći da su >> Pročitaj celu vest na sajtu Akter << Bulsi od druge četvrtine igrali bez pomoći DŽimija Batlera, pošto je definitivno najbolji igrač Čikaga ove sezone,teren morao da napusti već pred kraj druge četvrtine, zbog povrede levog kolena.

Srpski košarkaš Boban Marjanović je u pobedi njegovog San Antonija na gostovanju Dalasu (116:90), za nešto manje od 17 minuta na terenu, upisao sedam poena uz sedam skokova.

Sparse je do lake pobede u gostima predvodio Kavaj Lenard sa 23 poena, Mils je dodao 16, a Lamarkus Oldridž 14 uz 10 skokova.

Kod domaćina po 13 poena postigli su Vilanueva i Anderson, dok je 10 dodao Novicki.

Boston je na gostovanju Klivlendu stigao do velike pobede, pošto je Ejveri Bredli, trojkom u poslednjoj sekundi utakmice, doneo konačnih 104:103 za “Kelte”, za potvrdu odlične forme i osmi trijumf u poslednjih devet utakmica.

Boston je do pobede predvodio Ajzea Tomas sa 22, 19 je dodao Tarner, a 16 Zeler.

Klivlendu nije pomogla ni sjajna partija Lebrona DŽejmsa, koji je meč završio sa 30 poena, dok je Smit dodao 20, a Irving 19. Domaći tim je pred kraj treće četvrtine ostao bez Kevina Lava, koji je morao da ode u svlačionicu zbog istegnuća noge.

U ostalim mečevima Atlanta je savladala Indijanu, Majami je slavio na gostovanju Šarlotu, Klipersi su kao gosti pobedili Orlando, Vašington je slavio protiv Filadelfije, Bruklin je bio bolji od Sakramenta, Memfis je slavio na gostovanju Niksima, dok je Juta na domaćem terenu bila bolja od Milvokija.