Nevilova Valensija  tone sve dublje

Izvor: Sportske.net, 07.Feb.2016, 18:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nevilova Valensija tone sve dublje

Na stadionu 'Benito Viljamarin', gostovala je ekipa Valensije, koja se nalazi u očajnoj formi. Ipak, 'Slepi miševi' su još jednom pokazali da trenutno ne mogu nikog da pobede. Ekipa sa Mestaje ne može nikoga da pobedi. Ovoga puta, poraženi su u Sevilji, od ekipe Betisa, rezultatom 1-0. Prvi su pripretili gosti, preko Andre Gomesa, ali je njegov udarac iz daljine završio pored gola. Do kraja poluvremea, Betis je pripretio preko Volfsvinkela, ali je njegov pokušaj zaustavio golman Valensije Rajan. Andalužani su bolje ušli u drugo poluvreme, i već u 49. minutu došli u prednost. Volfsvinkel je sjajno izbacio golmana Valensije, a Ruben Kastro je imao lak zadatak da loptu sprovede u nebranjenu mrežu. Tako je, u 'Nevilovoj eri', Valensija prva primila gol na svakom, od 9 mečeva, otkako je on trener kluba sa 'Mestaje'. Takođe, 'Slepi miševi' nijednom nisu uspeli da sačuvaju svoj mrežu. Zeleno-beli su nakon toga želeli da nokautiraju ranjenog protivnika. Ređale su se panse preko Musonde, N'Dijaea, Vargasa, ali je Valensija ipak uspela da 'sačuva glavu' u tim trenucima. U 77. minutu,  po drugi put se zatresla mreža Valensije, ali je gol Horhea Moline poništen zbog ofsajda. Usledio je odgovor Valensije, Rodrigo je 'uhvatio' volej sa 16 metara, ali je udarac završio pored desne stative. U poslednjim trenucima meča Rodrigo je imao veliku šansu da donese bod svom timu, ali je iz izgledne situacije lsabo šutirao, i njegov udarac je završio u rukama golmana Betisa, Adana. Gostujući tim je meč završio sa igračem manje, nakon što je iz igre isključen Hoze Gaja. Novim porazom, engleski 'stručnjak' ni posle 9 mečeva na klupi Valensije, ne zna za pobedu na mečevima u Primeri. Od dolaska Nevila na klupu 'Slepih miševa', njegov tim je najgori u Primeri, sa osvojenih 5 od mogućih 27 bodova u Primeri. Tablice vam donosi SofaScore - rezultati uživo //