Murinjo u problemu, Junajted kiksnuo i ostao još bez dvojice!

Izvor: Sportske.net, 30.Apr.2017, 15:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Mančester junajted izgubio dva boda i još dvojicu igrača, Liga šampiona pod velikim znakom pitanja!

Fudbaleri Mančester junajteda remizirali su sa ekipom Svonsija rezultatom 1:1 (1:0) u 35. kolu Premijer lige.

Žoze Murinjo je pre ovog meča imao brojnih kadrovskih problema, a nakon ove utakmice je dobio još dve velike glavobolje.

Luk Šo je teren napustio na samom početku meča kada ga je zamenio Antonio Valensija, a potom je na isteku >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << sata igre zbog udarca iz igre izašao Baji, a ušao Darmijan.

To znači da će Murinjo u nastavku sezone imati mnogo problema u odbrani ukoliko Baji i Šo ne budu spremni za duel sa Seltom u četvrtak u Vigu.

Kombinovani sastav Junajteda odigrao je još jedan neubedljiv meč, koji je odlučila jedna sumnjiva odluka sudije.

U samom finišu prvog poluvremena, Markus Rašford je išao na loptu istovremeno sa golmanom Fabijanskim, a iako se Poljak praktično sklanjao, stavio ruke uz telo, mladi Englez je iskusno uleteo ka njemu i pravovremeno pao, a sudija uz malo zadrške pokazao na belu tačku.

Gostujući fudbaleri su se bunili, ali uzalud, Runi pogađa ugao za četvrti gol u sezoni za 1:0.

U drugom poluvremenu, glavna vest za domaće bila je povreda Erika Bajia koji je praktično sam sebe povredio pošto je uklizao u noge rivala i udario članak.

Pokušao je da odigra još nekoliko minuta, ali ga je u 60. zamenio Darmijan.

Svonsi je krenuo na sve ili ništa i moglo bi se reći zasluženo došao do izjednačenja.

U 79. minutu Sigurdson je maestralno izveo slobodan udarac sa nekih 25 metara i matirao nemoćnog De Heu.

Murinjo je momentalno reagovao izmenom, uveo je Mihtarijana umesto Runija, ali to nije poboljšalo igru Junajteda.

U nadonadi vremena Ljorente je imao veliku šansu, ali nije uspeo da savlada De Heu sa pet metara.

Ovim remijem, Junajted je zakuvao trku za treće i četvrto mesto, ima isti broj bodova kao i Siti, ali ''građani'' imaju meč više.

S druge strane, Svonsi je ovim bodom ostao u borbi za opstanak, ima dva boda manje od Hala koji je iznad crte.