Manćini preselio Vidića na klupu, remi u milanskom derbiju

Izvor: Blic, 23.Nov.2014, 23:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Derbi dela Madonina" završen je bez pobednika, ali i bez poteza dostojnih okršaja gradskih rivala: Fudbaleri Milana i Intera odigrali su nerešeno 1:1 (0:0) u 12. kolu Serije A.

Roberto Manćini se vratio na klupu Intera umesto smenjenog Valtera Macarija i odmah na prvoj utakmici preselio Nemanju Vidića na klupu, a šansu od prvog minuta u veznom redu dobio je Zdravko Kuzmanović.

Na prvi pogodak čekalo se do 23. minuta, a mogla je mreža da se zatrese >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << i uvodnim trenucima, ali je Dijego Lopez sjajnom intervencijom zaustavio udarac Ikardija posle solo prodora. Sredinom prvog poluvremena uzvratio je Milan i poveo iz prve šanse - El Šaravi je odlično centrirao sa leve strane, a Žeremi Menez iz prve, unutrašnjim delom kopačke poslao loptu u donji desni ugao.

Umesto da nero-azuri krenu po izjednačenje, ritam derbija potpuno je opao i uzbuđenja nije bilo sve do 61. minuta. Zapata je pogrešio ispred svog kaznenog prostora što je kaznio Žoel Obi, dobro se "zagradio" i preciznim udarcem sa distance po zemlji matirao Lopeza za 1:1.

Rasplamsala se onda borba, u šansi se našao i Kuzmanović, dok se po jednom zatresla i prečka. Najpre je Bonaventura izbacio El Šaravija koji je sam izašao ispred Handanovića, ali ga je u 76. minutu prečka sprečila da odluči derbi i postane junak roso-nera, kao i Ikardija na suprotnoj strani tri minuta kasnije.

Milan - Inter 1:1

Stadion: San Siro. Sudija: Marko Gvida. Strelci: Menez u 23. za Milan, a Obi u 61. minutu za Inter.

Milan: Lopez, Rami, Mekses, Zapata, De Šiljo, Bonaventura, Esijen, Muntari (od 76. Poli), Menez, Tores (od 73. Honda), El Šaravi.

Inter: Handanović, Nagatomo, Ranokija, Žesus, Dodo, Kuzmanović, Obi (od 72. Ernaneš), Guarin, Kovačić, Palasio, Ikardi (od 89. Osvaldo).