Izvor: Sportske.net, 20.Okt.2016, 21:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Inter konačno prekinuo crnu seriju golom Kandreve. Srbi sasvim solidni danas.

Grupa G

Selta - Ajaks 2:2

Standard - PAO 2:2

Ajaks je nastavio da igra odlično u ovoj sezoni Lige Evrope, nakon dve pobede u prva dva kola, prošli su neporaženi i na gostovanju Selti i stigli su do sedmog boda.

Poveli su golom Zijeha, a Fontas je izjednačio u prvom poluvremenu za 1:1.

Do kraja, Junes donosi prednost gostima od 2:1, ali >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << Oreljana izjednačuje i postavlja konačan rezultat.

U drugom meču ove grupe, Panatinaikos je umalo iznenađujuće slavio na gostovanju Standardu iz Liježa, ali je ekipa Aleksandra Jankovića odbila da bude na poslednjem mestu u grupi.

Ibarbo je sa dva gola doveo goste u prednost, a smanjio je Žunior iz penala.

Izjednačenje domaćinu doneo je Belfodil u 82. minutu.

Konjaspor - Braga 1:1

Šahtjor je fantastičan ove sezone u Ligi Evrope, stigli su i do treće pobede. Kovalenko i Fereira su u prvom poluvremenu doveli domaće u prednost protiv Genta, a Bernard je povisio u drugom poluvremenu.

Do kraja, još dva gola u mreži gostiju, prvi je postigao Tajson na asistenciju Fereire, drugi Mališev.

U drugom meču ove grupe Braga i Konjaspor su podelili bodove. Poveli su domaći golom Denija Miloševića nakon što je zaobišao protivničkog golmana, da bi Hasan u drugom poluvremenu izjednačio na 1:1.

Rosić je odigrao ceo meč na jednoj, Vuković na drugoj strani, a Stojiljković je bio na klupi, ali je ušao u poslednjih 15 minuta.

Salcburg - Nica 0:1

Ekipa Šalkea prepisuje od Šahtjora, zabeležili su i treću pobedu u isto toliko mečeva u Ligi Evrope. Oni su danas golom Konopljanke slavili na veoma teškom gostovanju Krasnodaru.

Matija Nastasić je odigrao čitav meč, bio je neprelazan sa Naldom u štoperskom paru.

U drugom meču isti rezultat, Nica je slavila u gostima protiv Salcburga golom u 13. minutu, a njega je postigao Plea.

Karabag - PAOK 2:0

Nikola Kalinić nastavlja sa sjajnim partijama u Ligi Evrope. On je danas uspeo da postigne dva gola protiv Libereca u prvom poluvremenu, Sevčuk je smanjio na 1:2, a Babakar je potvrdio pobedu u 70. minutu.

Nenad Tomović je odigrao ceo meč za Violu.

U drugom meču Kintana je doveo u prednost Karabag protiv PAOK-a, a konačan rezultat je postavio Amirgulijev.

Hapoel Ber Ševa - Sparta 0:1

Inter je konačno stigao do prve pobede u ovoj sezoni, samim tim i do prvih bodova u Ligi Evrope.

Oni su danas savladali Sautempton sa 1:0, a Kandreva je bio jedini strelac na meču. Gosti su bili bolji rival danas u prvom poluvremenu, više su pretili, a domaći skoro da nisu stvorili niti jednu šansu na čitavom meču.

Ipak, slavili su na kraju pobedu koja je jedino što će se pamtiti.

Dušan Tadić je igrao za Sautempton, bio je solidan u prvom poluvremenu, i dalje igra uz veliko samopouzdanje, ali bez značajnijeg učinka danas. Igrao je do 73. minuta danas.

Sparta je danas na gostovanju slavila protiv Ber Ševe rezultatom 1:0, a jedini gol postigao je Pulkrab u 71. minutu.

Steaua -Cirih 1:1

Viljareal je i dalje neporažen u ovom takmičenju, danas su stigli do petog boda iz tri utakmice pošto su igrali nerešeno protiv Osmanlispora. Domaći su vodili sa 2:0, ali jee "Podmornica" uspela da izjednači u drugom poluvremenu pošto su čitav tok ovog dela igre imali igrača više zbog crvenog kartona Guvena.

Čak su i promašili penal preko Borea.

Steaua je stigla do prvog gola u drugom meču, strelac je bio Golubović, internacionalac iz BiH. Ipak, gosti preko Konea stižu do boda.

Igrao je i Marko Momčilović čitavu utakmicu.