Kosteliću mali kristalni globus u slalomu

Izvor: Blic, 19.Mar.2011, 16:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Hrvatski skijaš Ivica Kostelić osvojio je mali kristalni globus namenjen najboljem u slalomu pošto je u švajcarskom Lencerhajdeu, u poslednjoj vožnji ove sezone u Svetskom kupu, zauzeo 18. mesto.

Kostelić, koji je ranije obezbedio i prvi tofej Svetskog kupa u karijeri, mogao je da proslavi trijumf u slalomu već posle prve vožnje s obzirom da je njegov jedini suparnik, Francuz Žan-Baptist Granž, izleteo sa staze.

Teoretske šanse za osvajanje globusa u slalomu >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << uoči druge trke imao je još i Šveđanin Andre Mirer i to samo pod uslovom da osvoji prvo mesto. Mirer je, međutim, na kraju bio je tek šesti.

Pobednik slaloma u Lencerhajdeu je italijanski takmičar Đulijano Racoli, koji je vožnju završio u vremenu jedan minut, 25 sekundi i 72 stoitnke.

Drugo mesto je pripalo u finišu sezone veoma dobrom Austrijancu Mariju Matu, a kao treći na pobedničkom postolju našao se Nemac Feliks Nojroter.