Juve osvojio PRVI bod u 3. kolu!

Izvor: Mondo, 12.Sep.2015, 22:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

I to sa penala u finišu utakmice, na svom stadionu.

Četvorostruki uzastopni šampion Italije osvojio je prvi bod tek u 3. kolu Serije A!

Ili, da budemo precizniji, izbegao treći uzastopni poraz pogotkom sa penala u 82. meča na "Juventus Areni".

Juventus - Kjevo 1:1 (0:1).

U prethodna dva kola vicešampion Evrope izgubio je kod kuće od Udinezea (0:1) i u gostima od Rome (2:1).

"Leteći magarci", koji su u Torino došli sa šest >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << osvojenih bodova u dva kola, šokirali su Torineze već u 5. minutu meča i krenuli ka najboljem startu sezone u istoriji kluba.

Perparim Hetemaj spektakularnim volej udarcem u petom minutu utišao je tribine stadiona u Torinu!

Izvor: YouTube

Pokušavali su juventini potom da izjednače, opalili su 22 puta ka golu ekipe iz Verone, trener Maks Alegri napravio je tri izmene i uveo Pola Pogbu, Huana Kuadrada i Marija Mandžukića umesto Klaudija Markizija, Stefana Sturara i Alvara Morate i tek u finišu, posle potpuno nepotrebnog starta Boštjana Cesara nad Kuadradom, koji je bio u punom trku, ali potpuno iskosa u odnosu na gol Kjeva, i koji je mogao samo da centrira.

A, i pitanje je da li bi uspeo, jer je prethodno sebi dao prejak for.

Ovaj poklon Slovenca, koji je u 51. minutu mogao da dovede goste u vođstvo od 0:2 da na golu favorita nije stajao legendarni Đanluiđi Bufon, mladi Paulo Dibala nije uspeo da ne iskoristi. Jedini strelac za Juve ove sezone (dao je gol u 87. minutu u Rimu za konačnih 2:1) bio je siguran izvođač najstrože kazne i spasao Juventus "maksimalnog" učinka u prva tri kola.

Kjevo je imao priliku da ostane suvereni lider "kalča", ali do daljeg deli prvo mesto sa Romom.

Opširnije na portalu naših kolega iz Banjaluke, mondo.ba.