Još dve bronze za Srbiju!

Izvor: Sportske.net, 03.Maj.2015, 12:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Reprezentacija Srbije, drugog dana Prvenstva Evrope u Češkoj, u prepodnevnom delu programa osvojila je dve medalje u trkama na 500m.

Dejan Pajić osvojio je bronzanu medalju u kajaku jednosedu na 500 metara stigavši treći na cilj iza pobednika trke i novog evropskog šampiona Danca Poulsena (1:41,504) i drugoplasiranog Nemca Libšera (1:41,952). Srpski kajakaš preveslao je deonicu od 500m u vremenu 1 minut 42 sekunde 168 stotinki zaostavši za pobednikom trke 664 stotinke. >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net <<

Drugu medalju bronzanog sjaja, a treću za Srbiju na ovogodišnjem šampionatu Evrope, osvojila je ženska posada u dvosedu Milica Starović - Dalma Ružičić-Benedek u olimpijskoj disciplini k-2 500m. Srpkinje su do trećeg mesta na pobedničkom postolju stigle u vremenu 1 minut 46 sekundi 172 stotinke, a zaostatak za prvoplasiranom posadom iz Poljske iznosio je 648 stotinki. Pobednice u toj trci bile su Poljakinje Naja, Mikolajčik (1:45,524) dok su drugo mesto i srebnu medalju osvojile rumunke Petronela, Meroniak (1:45,964).

Kajakaška reprezentacija Srbije imala je predstavnike u 4 dicipline na 500m. Nikolina Moldovan u olimpijskoj disciplini k-1 500m osvojila je 4. mesto, dok je posada u muškom dvosedu u sastavu Ervin Holpert - Dejan Terzić bila šestoplasirana u disiciplini k-2 500m.

Prvenstvo Evrope u Račicama nastavlja se trkama u sprintu, na najkraćoj kajakaškoj deonici (200m) gde će predstavnici Srbije imati priliku da u 4 discipline konkurišu za najviši plasman.

Sam kraj današnjeg, poslednjeg takmičarskog dana na prvenstvu Evrope rezervisan je za trke na 5000m u kojima će kajakaši imati 3 predstavnika u borbi za odličja.