Evrogol Ljajića, Inter opet razočarao

Izvor: B92, 09.Apr.2017, 17:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Milana, Rome i Udinezea bili su ubedljivi, slavio je i Torino, samo je Inter razočarao od favorita u nedeljnim mečevima 31. kola Serije A.

Inter je šokirao u Krotoneu gde je davljenik savladao "nerazure" sa 2:1, pogocima Falćinelija sredinim prvog poluvremena.

Dok je domaćin drugom pobedom u nizu nakon dugog posta stigao na tri boda od sigurne zone, Inter je drugi porazom zaredom, a trećim mečom bez trijumfa napravio ogroman korak unazad u borbi za plasman >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u Evropu.

To je iskoristio gradski rival Milan koji je sa 4:0 razbio Palermo i stigao na dva boda od petoplasirane Atalante. "Rosoneris" su slavili treći put u poslednjih pet kola pogocima Susa, Pašalića i Bake u prvom poluvremenu, te Delofea u drugom.

Roma je lako slavila u Bolonji sa 3:0, pogocima Facija i Salaha u prvih 45 minuta, te Edina Džeka 15 minuta pre kraja. "Vučica" se četvrtom uzastopnom pobedom učvrstila na drugom mestu koje vodi direktno u Ligu šampiona. Ima sedam bodova više od Napolija koji kasnije gostiju Laciiju upravo u Rimu.

Torino je slavio posle tri kola bez pobede, "bikovi" su nadigrali Kaljari 3:2 na gostovanju, a tim Siniše Mihajlovića je slavio posle preokreta na Sardiniji.

Domaćin je poveo preko Borijela, iz penala u 19. minutu, ali već u 33. izjednačenje donosi Adem Ljajić. Asistirao mu je Andrea Beloti koji je samo šest minuta kasnije preokreće rezultat.

Pobedu gostiju overio je Akva u 53. minutu, da bi u petom minutu nadoknade vremena južnokorejac Han postavio konačan rezultat. Torino je i dalje daleko od Evrope, 15 je bodova od pete pozicije, ali je daleko i od zone ispadanja.