Bundesliga: Kakav Preokret Volfsburga, Dost ne zna kad je dosta

Izvor: Sportal.rs, 01.Mar.2015, 20:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bundesliga: Kakav Preokret Volfsburga, Dost "ne zna" kad je dosta

Imao je Verder na poluvremenu duela sa Volfsburgom prednost od 3:2, ali je na kraju poražen. U nastavku meča, golove su dali Danijel Kaliguri i Bas Dost, za konačnih 5:3. Nakon 23. kola Bundeslige, Volfsburg je i dalje najbliži pratilac, po svemu sudeći novog-starog prvaka Nemačke Bajerna. Volfsburg je drugi sa 50 bodova, dok Bajern ima 58. Verder je deveti sa 30 poena.

U prvom poluvremenu meča na "Vezeru" bilo je veoma zanimljivo. Poveo je Verder golom Zlatka Junuzovića, >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportal.rs << u devetom minutu. Samo minut kasnije izjednačio je Kaliguri. Usledilo je novo vođstvo tima iz Bremena, a u 16. minutu Franko di Santo je dao gol za 2:1. Maksimilijan Arnold je gol za 2:2 dao u 18. minutu, da bi autogol Vierinje doneo novu prednost Verderu.

Onda je u nastavku meča na scenu stupio fenomenalni Bas Dost. Holanđanin je doneo izjednačenje i preokret u 48. i 51. minutu, a konačan rezultat je u 53. minutu postavio Kaliguri.

Dost je i na ovom meču pokazao da je u odličnoj formi. Postigao je 13. gol u sezoni i što je mnogo važnije, nastavio seriju. U prošlom kolu Herti je dao dva, a u pretprošlom Bajeru četiri gola.