PARTIZAN IH ZAGREVAO: Ludogorec i Malme u Ligi šampiona! Bugarima igrač odbranio dva penala! (VIDEO)

Izvor: Telegraf.rs, 28.Avg.2014, 11:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ludogorec je posle drame eliminisao Steauu, a heroj je bio Moci! S Malmeom je srpski šampion igrao prijateljski meč, a u sredu je obezbedio mesto u najeltinijem takmičenju!

Arsenal, Bilbao, Bajer, Malme i Ludogorec su poslednji učesnici Lige šampiona!

Najveće iznenađenje je priredio švedski Malme, koji je na svom terenu ubedljivo savladalo Salcburg. Austrijska ekipa je pred dolazak na revanš imala prednost od jednog gola (2:1), a Malme je slavio >> Pročitaj celu vest na sajtu Telegraf.rs << sa 3:0 i plasirao se po treći put u najelitinije takmičenje, u kom nijedan švedski klub nije igrao punih 13 godina!

Dvostruki strelac za švedski klub bio je Rosenberg – prvi put je pogodio sa penala u 11. minutu, a potom i za konačan rezultat u 84. minutu. U međuvremenu je Eirkson pogodio u 19. minutu.

Ovaj klub je krajem juna bio protivnik Partizana na prijateljskom meču u Humskoj, kada je rezultat bio 3:3.

Arsenal je posle povrede Olivijea Žirua i potencijalnog dolaska Nikole Žigića obezbedio mesto u Ligi šampiona minimalnom pobedom 1:0 nad Bešiktašem u Londonu.

Jedini gol je postigao Aleksis Sančez u poslednjem minutu prvog poluvremena. Ovo je Sančezu bio četvrti gol u kvalifikacijama za Ligu šampiona, i interesantno, u toj fazi takmičenja je pogađao samo protiv klubova sa početnim slovom B u imenu: Bešiktaš, Benfika i Bajer.

“Tobdžije” su i ovaj meč završile sa desetoricom, pošto je Debiši dobio drugi žuti karton u 75. minutu.

Arsenalu će ovo biti 17. uzastopno takmičenje u Ligi šampiona, a jedino Real Madrid ima duži niz – 18.

Potpuno ludilo bilo je na meču između Ludogoreca i Steaue, gde je bugarska ekipa obezbedila plasman tek posle izvođenja penala. Posle 90 minuta je bilo 1:0 za Ludogorec, kada je u poslednjem minutu pogodio Vanderson. S obzirom da je u prvom meču bilo 1:0 za Steauu, meč je otišao u produžetke.

U pretposlednjem minutu drugog produžetka, golman Ludogoreca Stojanov zaradio je direktan crveni karton, a trener bugarske ekipe nije imao više prava na izmenu! Rukavice je preuzeo Kosmin Moci, koji je tokom penal serije uspeo da postigne jedan, a onda i odbrani dva penala!

Ekipa koja je u prošlom kolu eliminisala Partizan obezbedila je svoje prvo učešće u Ligi šampiona.

SNIMAK POGLEDAJTE OVDE.

Bajer iz Leverkuzena je bio silan, i više nego uverljivo je izborio grupnu fazu, eliminisavši danski Kopenhagen. Prošle sedmice “apotekari” su slavili sa 3:2 u Kopenhagenu, a u revanšu je bilo 4:0.

Već u drugom minutu je nemački klub došao vuđstvo preko Son Hong-Mina, a samo pet minuta kasnije je bilo 2:0, zahvaljjući Kalhanogluu. Kada je Kisling bio precizan sa bele tačke u 31. minutu, bilo je jasno da će Bajer i naredne sezone u LŠ. Konačan rezultat je Kisling drugim golom postigao u 65. minutu.

Bilbao je nakon 1:1 u Italiji na svom terenu savladao ekipu Napolija sa 3:1. Nakon 0:0 u prvom poluvremenu, Hamšik je doveo Napoli u prednost u 47. minutu. Aduriz se ponovo pokazao kao junak Bilbaa jer je sa dva brza pogotka doneo svom timu preokret. Golovima u 61. i 69. minutu, Atletik je stigao do učešća u Ligi šampiona.

Žreb grupa Lige šampiona biće održan u petak u sedištu UEFA u Nionu.

Engleska, Nemačka i Španija imaju četiri predstavnika, a Italija samo dva, kao i u sezonu 2012/2013.

REZULTATI BARAŽA ZA LIGU ŠAMPIONA

Malme (Švedska) – Salcburg (Austrija) 3:0

(Rozenberg 11. penal, 84, Eriksen), prvi meč 1:2, dalje ide Malme.

Atletik Bilbao (Španija) – Napoli (Italija) 3:1

(Aduriz 61, 69, Ibaj 73 – Hamšik 47), prvi meč 1:1, dalje ide Atletik Blbao.

Arsenal (Engleska) – Bešiktaš (Turska) 1:0

(Sančez 45+1), prvi meč 0:0, dalje ide Arsenal.

Bajer Leverkuzen (Nemačka) – Kopenhagen (Danska) 4:0

(Son 2, Kalhanoglu 7, Kisling 31, 65), prvi meč 3:2, dalje ide Bajer Leverkuzen.

Na utakmici Ludogorec (Bugarska) – Steaua (Rumunija) igraju se produžeci (trenutni rezultat 1:0), prvi meč 0:1.

Utorak:

Zenit (Rusija) – Standard Lijež (Belgija) 3:0, prvi meč 1:0, dalje ide Zenit.

APOEL (Kipar) – Alborg (Danska) 4:0, prvi meč 1:1, dalje ide APOEL.

BATE Borisov (Belorusija) – Slovan Bratislava (Slovačka) 3:0, prvi meč 1:1, dalje ide BATE.

Seltik (Škotska) – Maribor (Slovenija) 0:1, prvi meč 1:1, dalje ide Maribor.

Porto (Portugalija) – Lil (Francuska) 2:0, prvi meč 1:0, dalje ide Porto.