(VIDEO) POHOD NA 13. GREN SLEM TITULU: Đoković savladao Janovica na startu US Opena

Izvor: Kurir, 30.Avg.2016, 01:28   (ažurirano 02.Apr.2020.)

.

Najbolji srpski teniser slavio je protiv Poljaka sa 3:1 (6:3, 5:7, 6:2, 6:1) posle dva sata i 37 minuta igre na stadionu "Artur Eš"

Bio je ovo prvi međusobni meč Đokovića i trenutno 228 igrača na svetu

Pobednik ovog meča igraće protiv pobednika meča u kome se sastaju Čeh Jiži Veseli i Indijac Seket Mineni

US Open igra se za nagradni fond od 21862744 dolara
Meč iz Njujorka možete gledati OVDE

TOK MEČA

Večernji program na "Artur Eš" stadionu počeo je ceremonijom otvaranja, a glavna zvezda večeri je poznati pevač Fil Kolins

4 SET

5:1 - Đoković stiže na korak od pobede u prvom meču na ovogodišnjem US Openu

4:1 - Nemoćno deluje Janovic, Đoković ima dva brejka prednosti

3:1 - Još jedan lagan gem za Đokovića, odservirao je bez izgubljenog poena

2:1 - Janovic je smanjio rezultat

2:0 - Đoković potvrdio brejk, iako se prethodno suočio sa brejk loptom

1:0 - Brejk Đokovića već u prvom gemu četvrtog seta Janovic je osvojio prva tri poena u gemu, a zatim je Đoković nanizao pet uzastopnih

3 SET

6:2 - Gotov je treći set Morao je srpski teniser da spasava novu brejk loptu, da bi zatim sa dva fohend vinera priveo set kraju

5:2 - Janovic je odložio finiš trećeg seta

5:1 - Bez izgubljenog poena Đoković potvrđuje dupli brejk prednosti Upisao je novi forhend viner

4:1 - Đoković ima dva brejka prednosti u trećem setu! Do njega nije došao na lak način, naprotiv Propustio je dve vezane brejk lopte, ali u nastavku iskoristio treću za brejk

3:1 - Bez izgubljenog poena Đoković dobija gem Upisao je novi forhend viner

2:1 - Janovic uz malo muka stiže do prvog gema u trećem setu

2:0 - Đoković je potvrdio brejk

1:0 - Bez izgubljenog poena Đoković pravi brejk na startu trećeg seta

2 SET

Gotovo neverovatno zvuči podatak da je ovo prvi set koji je Đoković izgubio u prvom meču na nekom Gren slemu još od US Opena 2010 godine Poslednji koji je to učinio pre Janovica je Viktor Troicki

5:7 - Janovic pravi brejk u pravom trenutku i stiže do izjednačenja u setovima Đoković je u odsudnom trenutku napravio duplu servis grešku, pritom napravio bolnu grimasu zbog desne ruke Janovic je to iskoristio i sa 7:5 rešio drugi set u svoju korist

5:6 - Neverovatan gem Đoković je stigao do tri vezane brejk šanse, ali onda se desio čudesan preokret, Janovic je sjajno odservirao u narednih pet poena i stigao do vođstva 6:5 u gemovima

5:5 - Još jedan ni malo lak gem po Đokovića, ovog puta bez brejk prilika za Janovica, ali se srpski teniser dosta namučio da stigne do izjednačenja

4:5 - Đoković je propustio dve vezane brejk šanse, a Janovic je to iskoristio i preokrenuo rezultat u gemu

4:4 - Lako i ubedljivo, bez izgubljenog poena Đoković stiže do izjednačenja Srbin je odservirao dva asa

3:4 - Ribrejk Đokovića u pravom trenutku Srpski teniser nije izgubio nijedan poen, a Janovic je napravio čak dve duple servis greške

2:4 - Janovic pravi prvi svoj brejk u meču Poljak je iskoristio ukupno osmu brejk šansu

2:3 - Servis viner i forhend viner, uz dve neiznuđene greške Đokovića omogućile su Janovicu vođstvo 3:2

2:2 - Čak tri brejk lopte je Đoković spasao, od toga dve vezane Srpski teniser je upisao novi as, a pomogle su mu i dve neiznuđene greške Poljaka

1:2 - Dva asa i dva forhend vinera donela su Poljaku drugi gem u drugom setu

11 - Volej viner i tri neiznuđene greške Janovica bile su dovoljne Đokoviću za izjednačenje u drugom setu

0:1 - Sa jednim izgubljenim poenim Janovic na svoj servis stiže do vođstva na startu drugog seta

1 SET

Đoković je zabeleži opet asova, dve duple servis greške Od pet brejk šansi iskoristio je jednu, dok je spasao sve četiri brejk lopte za Janovica

6:3 - Tačno 42 minuta trajao je prvi set A, mogao da je da se produži jer je Janovic u ovom gemu imao dve vezane brejk lopte Međutim, Đoković je bio najbolji kada je bilo najpotrebnije, vezao je četiri poena i stigao do prvog seta

5:3 - Janovic je osvojio svoj servis, uz jedan izgubljeni poen

5:2 - Lako i ubedljivo, bez izgubljenog poena, Đoković je potvrdio brejk i stigao na korak od osvajanja prvog seta

4:2 - Prvi brejk u meču prvi Novak Đoković! Srpski teniser je iskoristio treću šansu u ovom gemu Poljak je poslao kraću loptu u polje srpskog asa, Đoković napao bekhendom i naterao Janovica na grešku

Medicinski tajm-aut za Đokovića Srpski teniser je pred ovaj meč istakao da ima povredu zgloba leve ruke, a ovog puta je zatražio pomoć lekara zbog nadlaktice desne ruke

3:2 - Đoković se suočio sa prvom brejk loptom u meču, uspeo da spase jednu, pa drugu, a zatim privede gem u svoju korist

2:2  - Janovic je bez većih problema stigao do izjednačenja

2:1 Dobro je krenuo treći gem Đoković, stigao do 40:0, ali je onda Poljak vezao tri poena i naterao srpskog tenisera da se dodatno pomuči Ipak, naredna dva poena pripala su prvom teniseru sveta za novo vođstvo

1:1 - Đoković je propustio prve dve brejk lopte u meču Janovic je vezao nekoliko dobrih poena i izjednačio

1:0 - Đoković je prvi servirao na meču Već u prvom poenu napravio je duplu servis grešku Međutim, u nastavku je dobro igrao, osvojio četiri poena za vođstvo u meču

Autor: Kurir sport
Pogledaj vesti o: Novak Đoković,   Tenis

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.