Dinamo pošteno zagazio u Ligu Evrope, Sent Etjen pao u Karabuku, Belorusi oduševili (VIDEO)

Izvor: MozzartSport.com, 21.Avg.2014, 22:38   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fenomenalno odrađen prelazni rok u zagrebačkom Dinamu nije dao rezultata u Ligi šampiona, ali je jeste u Ligi Evrope, gde će Modri po svemu sudeći igrati u ovoj sezoni, pošto je u prvom meču plej-ofa u Ploeštiju savladali domaći Petrolul rezultatom 3:1 (1:1).

Dinamu se sve otvorilo u 29. minutu, kada je Duje Čop pogodio sa bele tačke i otvorio vrata svom timu ka prolasku u grupnu fazu takmičenja, >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << iako su domaći golom Tamuza u finišu prvog dela stigli do izjednačenja.

Gosti su bili stpljivi do same završnice, što im se vratilo na pravi način. Čop je deset minuta pre kraja pogodio nakon asistencije Pinta, dok je u nadoknadi vremena Paulo Mačado prelepim udarcem iz slobodnog udarcapostavio konačan rezultat i najverovatnije odveo svoj tim u Ligu Evrope.

Belorusija večeras može biti zadovoljna igrama svojih klubova. Dinamo iz Minska je golovima Staseviča i Nikolića savladala portugalski Nasional na svom terenu sa 2:0, dok je Šahtjor iz Soligorska primio samo jedan gol u Ajndhovenu (1:0), iako je PSV promašio neverovatan broj prilika.

Veliko iznenađenje večeri priredio je turski Karabuk, koji je na svom terenu savladao francuski Sent Etjen golom bivšeg napadača Ajntrahta iz Braunšvajga, Dominika Kumbele, u 60. minutu.

Lokomotiva iz Moskve je odigrala samo 1:1 sa Apolonom na Kipru, baš kao i Fejenord sa Zorjom u Kijevu.