Federer prvi finalista muškog singla na OI

Izvor: Politika, 03.Avg.2012, 19:21   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Federer prvi finalista muškog singla na OI

LONDON – Švajcarski teniser Rodžer Federer prvi je finalista muškog singla na Olimpijskim igrama u Londonu pošto je danas u maratonskom meču savladao sa 2:1 (3:6, 6:7, 19:17) Argentinca Huana Martina del Potra.

Protivnik Federera u >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << finalu Igara u Londonu biće pobednik duela u kojem se sastaju srpski teniser Novak Đoković i Britanac Endi Mari.

Meč Federera i Del Potra trajao četiri sata i 26 minuta i to je do sada najduži teniski meč ikada igran na dva dobijena seta. Odlučujući, treći set, trajao je više od dva i po sata.

Argentinac je u osmom gemu prvog seta došao do prvih brejk lopti i iskoristio drugu za prednost od 5:3, pa je naredni gem dobio bez izgubljenog poena i poveo sa 1:0.

Drugi set protekao je u mnogo nesigurnijem servisu oba tenisera, ali su uspeli da spasu svih pet brejk lopti, pa je drugi set otišao u taj brejk, u kojem je Federer bio skoncentrisaniji i došao do izjednačenja.

U odlučujućem trećem setu, koji se igra na dva gema razlike, Federer je kod rezultata 12:13 zatražio pauzu da bi otišao do toaleta, posle čega se vratio na teren i sledeći gem odigrao bez izgubljenog poena na svoj servis.

Obojica tenisera nastavila su sa sigurnom igrom čuvajući svoj servis sve do rezultata 17:17, kada je Federer uspeo da napravi brejk i uzme servis Argentincu. Federer je potom osvojio i svoj servis postavivši konačnih 19:17 u trećem setu.

Federer se pobedom plasirao u svoje prvo finale na Olimpijskim igrama u pojedinačnoj konkurenciji.

Finale će se igrati u nedelju.

Tanjug

objavljeno: 03.08.2012.
Pogledaj vesti o: Olimpijske igre,   Novak Đoković finale,   Novak Đoković

Nastavak na Politika...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Federer kroz »iglene uši« do finala

Izvor: Nezavisne Novine, 03.Avg.2012

LONDON - Švajcarski teniser Rodžer Federer prvi je finalista muškog singla na Olimpijskim igrama u Londonu pošto je danas u maratonskom meču savladao sa 2:1 (3:6, 7:6, 19:17) Argentinca Huana Martina del Potra.

Nastavak na Nezavisne Novine...

Federer prvi finalista muškog singla na OI

Izvor: Beta, 03.Avg.2012

LONDON, 3. avgusta 2012. (Beta) - Švajcarski teniser Rodžer Federer prvi je finalista muškog singla na Olimpijskim igrama u Londonu pošto je u petak u maratonskom meču savladao sa 2:1 (3:6, 6:7, 19:17) Argentinca.

Nastavak na Beta...

Federer prvi finalista muškog singla na OI

Izvor: Vesti-online.com, 04.Avg.2012, 05:02

Švajcarski teniser Rodžer Federer prvi je finalista muškog singla na Olimpijskim igrama u Londonu, pošto je u maratonskom meču savladao Argentinca Huana Martina del Potra sa 2:1, po setovima 3:6, 6:7, 19:17...Protivnik Federera u finalu Igara u Londonu biće pobednik duela u kojem se sastaju srpski...

Nastavak na Vesti-online.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Politika. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Politika. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.