Fudbaleri Real Madrida 11. put šampioni Evrope

Izvor: Beta, 28.Maj.2016, 23:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Real Madrida postali su prvaci Evrope 11. put, pošto su večeras u finalu u Milanu posle penala pobedili Atletiko u finalu Lige šampiona.Posle 90 minuta bilo je 1:1, a u produžecima nije bilo golova. Real je poveo preko Serhija Ramosa u 15. minutu, a u 79. je izjednačio Janik Fereira Karasko. U penalima je bilo 5:3.Atletiko je bio praktično bezopasan u prvom poluvremenu, a Real je prvu veliku priliku imao već u šestom minutu, kada je Geret Bejl oštro izveo slobodan udarac, a Kazemiro zakačio loptu, ali je Jan Oblak odlično odbranio.Prednost Realu u 15. minutu doneo je Serhio ...
Pogledaj vesti o: Finale Lige Šampiona,   Liga Šampiona