Albanci na korak od Evropskog prvenstva (VIDEO)

Izvor: MozzartSport.com, 04.Sep.2015, 22:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Izuzetno agresivnom igrom tokom kompletnog toka meča izabranici Đovanija de Bjazija uspeli da osujete znatno opasnije nalete domaćina - 0:0

Selekcija Ablanije osvojila je veliki bod na gostovanju u Kopenhagenu i nalazi se na korak od plasmana na Evropsko prvenstvo u Francuskoj. Izabranici Đovanija de Bjazija odigrali su bez golova sa domaćom Danskom, pa i nakon ovog meča imaju isti broj bodova kao i selekcija Mortena Olsena, ali i utakmicu manje.

Izuzetno >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << agresivnom igrom tokom kompletnog toka meča, Albanija je uspela da osujeti opasne napade domaćina, koji je svremena na vreme, pogotovo početkom drugog poluvremena, uspevao da pripreti golu Etrita Beriše, ali je golman rimskog Lacija u nekoliko navrata odlično intervenisao.

Tokom prvog poluvremena gosti su uspeli u nekoliko navrata da stvore nekoliko ozbiljnih kontranapada, ali ne i da ugroze Kaspera Šmajhela, pa su se u drugom poluvremenu orjentisali isključivo na odbranu svog gola i uspeli u tome.

Ipak, na kraju su mogli i do velika tri boda. Iznenada je u trećem minutu nadoknade Odise Roši izleteo sam pred Šmajhela, ali je golman Lestera ipak sačuvao svoju mrežu.

Albanci naredne dve utakmice igraju na svom terenu sa Portugalijom 7. septembra, odnosno Srbijom 8, oktobra, dok 11. oktobra igraju poslednju utakmicu u kvalifikacionom ciklusu u Jermeniji.

Danci oba preostala meča u kvalifikacijama igraju na gostujućem terenu. Prvo u Jermeniji 7. septembra, a onda i u Portugaliji 8. oktobra.

U prijateljskom meču Portugalija je na Žoze Alvaladeu poražena od Francuske rezultatom 1:0, a jedini pogodak postigao je Matje Valbuena u 85. minutu. Trikolori u ponedeljak u Bordou od 20.45 dočekuju Srbiju.