Bjelica ne da prvo mesto

Izvor: MVP.rs, 27.Mar.2015, 01:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srpski košarkaš prikazao je još jednu sjajnu partiju u Evroligi.

Nakon susreta između Žalgirisa i Barselone kojim je u sredu otvorena 12. runda TOP 16 faze Evrolige, u četvrtak su na programu bila još četiri meča elitnog takmičenja.

Važnu pobedu u borbi za prvo mesto u F grupi ostvarila je ekipa Fenerbahče Ulker. Tim koji vodi Željko Obradović na svom terenu je bio bolji od Unikahe >> Pročitaj celu vest na sajtu MVP.rs << rezultatom 78:63. Lider pobedničke ekipe ponovo je bio Nemanja Bjelica, koji je utakmicu završio sa 15 poena (6/9 za dva, 0/2 za tri, 3/5 za jedan) i 11 skokova. Kao i obično, koš rivala do vrha je napunio Endru Gaudlok sa 22 pogotka, dok je Bogdan Bogdanović meč završio sa 11 poena (1/3 za dva, 3/6 za tri), uključujući trojku preko gotovo čitavog terena na isteku prvog poluvremena.

Ekipa Unikahe je upisalai 10. poraz u TOP 16 fazi, a u Istanbulu je boji od ostalih bio Rajan Tulson sa 14 poena. Uz njega, jedini dvocifreni u timu iz Malage bio je Stefan Marković sa 10 poena (2/3 za dva, 2/4 za tri) za 23 minuta. Kenan Karahodžić je ostao bez učinka za četiri i po minuta igre.

Pored susreta u Turskoj, u F grupi su na teenu bila još četiri tima. Anadolu Efes i Laboral Kuća će se do samog kraja ove faze takmičenja boriti za četvrto mesto i kartu za četvrtfinale. A, oba tima su u četvrtak poražena na gostovanjima.

Tim Dušana Ivkovića je 30 minuta bio bolji rival od Olimpijakosa u Pireju, ali je furiozna četvrta deonica domaćih, koju su dobili sa 33:18, bila dovoljna za pobedu rezultatom 86:75. Oliver Lafajet je ubacio 17, a Jorgos Printezis 15 poena za domaće. Sa druge strane, Stratos Perperoglu je svojoj bivšoj ekipi isporučio 23 poena, dok je Nenad Krstić zabeležio 12 (3/6 za dva, 6/8 za jedan), uz četiri skoka i tri asistencije za 23 minuta igre. Dario Šarić je upisao dabl-dabl učinak sa po 10 poena i skokova.

Olimpijakos je ovim trijumfom i teoretski obezbedio plasman u četvrtfinale, a u preostala dva kola će pokušati da obezbedi prednost domaćeg terena u doigravanju. Tm iz Pireja trenutno ima skor 9-3, a ispred njega se nalaze Fenerbahče Ulker (10-2) i ekipa CSKA (9-2) sa utakmicom manje. Svoju šansu grčki gigant će tražiti u 13. rundi, kada gostuje Armiji. U pvom meču ova dva tima slavio je domaćin sa 84:76. Ono što brine trenera Janisa Sfaropulosa je činjenica da je Vasilis Spanulis zbog povrede propustio još jednu utamicu, kao i Brent Petvej. Na meču sa Anadolu Efesom u sastavu nije bilo ni Kostasa Slukasa.

Ekipa Anadolu Efesa ima učinak 5-7 nakon 12 odigranih kola, kao i Laboral Kuća. Tim iz Vitorije je u četvrtak poraže u Milanu sa 99:85, ali možda i teže od poraza im je pala čnjenica da se povredio Davis Bertans. Letoncu je propala noga prilikom prodora i u velikim bolovima je napustio dvoranu.

Tim iz Milana je do trijumfa vodio Alesandro Đentile sa 29 poena, sedam skokova i četiri asistencija. Ispratio ga je Samardo Semjuels sa 17 pogodaka i sedam uhvaćenih lopti. Darius Adams je ubacio 18, a Fabijen Kozer 17 poena za goste.

U petak su na proramu preostala tri meča 12. kola.

REZULTATI 12. KOLA

Grupa E

Žalgiris - Barselona 72:83

Alba - Crvena zvezda Telekom 73:68 (izveštaj)

Galatasaraj Liv Hospital - Panatinaikos (petak, 19č)

Real Madrid - Makabi Elektra (petak, 20.45č)

Tabela: Real Madrid (-1) 9-2*, Barselona 9-3*, Makabi Elektra (-1) 7-4, Panatinaikos (-1) 6-5, Alba 6-6, Žalgiris 4-8, Crvena zvezda Telekom 3-9, Galatasaraj Liv Hosptal (-1) 2-9

Grupa F

Fenerbahče Ulker - Unikaha 78:63 (Nemanja Bjelica 15p, 11sk; Bogdan Bogdanović 11p - Stefan Marković 10p, 4as; Kenan Karahodžić -)

Olimpijakos - Anadolu Efes 86:75 (Nenad Krstić 12p, 4sk, 3as)

EA7 Emporio Armani - Laboral Kuća 99:85

Nižnji Novgorod - CSKA (petak, 17.30č)

Tabela: Fenerbahče Ulker 10-2*, CSKA (-1) 9-2, Olimpijakos 9-3*, Anadolu Efes 5-7, Laboral Kuća 5-7, Nižnji Novgorod (-1) 3-8, EA7 Emporio Armani 3-9, Unikaha 2-10