Barsa se igrala sa Poljacima, Vestermanov Limož umalo iznenadio Unikahu!

Izvor: MozzartSport.com, 31.Okt.2014, 23:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Leo poklekao u drugom poluvremenu

Limož je dugo odolevao u Malagi, Barsa je bila nemilosrdna protiv Poljaka! Unikaha je teže nego što se očekivalo slavila u trećem kolu Evrolige protiv Limoža-75:69, dok je Barselona s druge strane ubedljivo savladala poljski Turov- 86:67. Leo Vesterman je pružio sjajnu partiju i falila mu je jedna asistencija za dabl- dabl učinak.

Unikaha je prvo poluvreme >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << protiv Limoža dobila ''na mišiće''- 38:36 i tada je postalo jasno da se Francuzi neće predati bez borbe. Treća četvrtina, međutim, protekla je baš onako kako su domaći želeli, Limož nije uspeo da održi ritam iz prvog poluvremena i Španci su treći kvartal dobili sa 11 poena razlike. U poslednjih deset minuta tim iz Malage rutinski je održavao prednost i, iako je Limož dobio ovu četvrtinu, pobeda španskog tima nije dovedena u pitanje- 75:69.

Najbolji u Unikahi bio je Fran Vaskez sa 13 poena, dok su Mindaugas Kuzminskas i Vladimir Golubović dodali po 11. Stefan Marković imao je korektnu rolu sa šest poena i četiri asistencije. Najefikasniji u porazu Limoža bio je Džamar Smit sa 14 poena, a sjajnu partiju pružio je nekadašnji plejmejker Partizana Leo Vesterman koji je kraj svog imena upisao 10 poena, devet asistencija i pet uhvaćenih lopti.

Unikaha nakon tri kola ima sve tri pobede i drži čelo grupe B zajedno sa moskovskim CSKA, dok je Limožu ovo drugi poraz i nalazi se na četvrtoj poziciji.

Katalonici su lako savladali Turov rezultatom 86:67, pa sada su sada sa tri pobede, sami na vrhu grupe C. Džastin Doelman je za 25 minuta postigao 20 poena, dodao osam skokova i tako zaslužio epitet najboljeg pojedinca na utakmici. Imao je veliku pomoć u Dešonu Tomasu, koji je „spakovao” 16 poena u koš nemoćnih gostiju.

Uroš Nikolić je proveo na parketu svega šest minuta ali uspeo da postigne devet poena i uhvati tri skoka, pa ostaje nejasno zašto nije igrao više. Njegov kolega iz Turova, Igor Žigeranović je pak za duplo više vremena na terenu upisao samo dva poena i dve izgubljene lopte.