Izvor: Beta, 05.Avg.2011, 01:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Epl i Samsung vode, Nokia pada

NJUJORK, 5. avgusta 2011. (Beta-AP) - Firme Epl (Apple) i Samsung su u drugom tromesečju ove godine naglo izbile u vrh liste svetskih proizvodjača "pametnih telefona" (smart phones), pretičući Nokiu i proizvodjača "blekberija" (BlackBerry) "Risrč in moušn" (Researć In Motion, RIM).

Korejska kompanija Samsung elektroniks (Electronics) je napravila najveći skok, sa četvrtog mesta u prvom tromesečju, na drugo mesto u svetu u drugom kvartalu, kaže firma za tržišnu analizu IDC.

Epl je do prvog mesta u svetu stigao prodajom 20,3 miliona uredjaja "ajfoun" (iPhone), gurnuvši na treće mesto firmu Nokia, dugo najvećeg proizvodjača "pametnih telefona".


Pogledaj vesti o: iPhone,   Apple

Nastavak na Beta...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Stižu novi BlackBerry-ji

Izvor: KupiMobilni.com, 05.Avg.2011

Kanadska kompanija RIM saopštila je danas da će uskoro predstaviti 5 novih BlackBerry pametnih telefona sa ekranom na dodir, koji bi trebalo da predstavljaju odgovor ovog proizvođača na Apple iPhone i brojne Androide koji drže skoro polovinu tržišta pametnih telefona.

Nastavak na KupiMobilni.com...

Apple i Samsung na vrhu, Nokia pada

Izvor: SEEbiz.eu, 05.Avg.2011

NEW YORK - Korejska kompanija Samsung Electronics je napravila najveći skok, sa četvrtog mesta u prvom tromesečju, na drugo mesto u svetu u drugom kvartalu.

Nastavak na SEEbiz.eu...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Beta. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Beta. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.