KUP SRBIJE: Ništa od VEČITOG DERBIJA!

Izvor: SrbijaDanas.com, 02.Dec.2019, 01:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nije im bilo spasa.

Ponovilo se zrenjaninsko vaterpolo kup polufinale, pošto je Šabac je savladao Partizan sa 13:10, dok je u drugom meču u borbi za plasman u finale Crvena zvezda poražena od Radničkog iz Kragujevca sa 9:8. Tako daće u nedelju od 18 i 30 u borbi za trofej snage >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << odmeriti Šabac i Radnički.

Partizan je poslednji put poveo 8:7 početkom treće četvrtine, pogotkom Radulovića, ali je Marković iz peterca, a zatim i do tada neprimetni Vučinić, uspeli da preokrenu rezultat. Kada je šest minuta pre kraja najbolji pojedinac Vasić, povisio na 10:8 činilo se da je pobednik rešen, međutim, uporni i borbeni crno-beli su dva minuta pre kraja vratili utakmicu u egal (10:10), ali je tu njihov dalji otpor prestao jer u odbrani nisu imali rešenje za već pomenutog Vasića.

Partizan – Šabac 10:13 (5:4, 2:3, 1:2, 2:4)

Beograd – Bazen: Milan Gale Muškatirović. Gledalaca: 450. Sudije: Raković-Krstonošić, Anđelić. Igrač više: Partizan 16 (6), Šabac 14 (7). Peterci: Šabac 3 (3).

PARTIZAN: Bulajić, Gbadamasi, Barać, Nešić 1, Radulović 1, Andrin 1, Smiljević 2, A. Mitrović, Vićković 1, Radojević 2, Radonjić 2, P. Mitrović, Vlahović, Pujović. Trener: Ćirić.

ŠABAC: Filipović, Eraković, Marković 2, Repanović, Ramirez, Vasić 5, Rogač, Ilić, Vašović 1, Vučinić 2, Matković 1, Belkić, Vukadinović, Radulović 2. Trener: Mirović.

Radnički je iskoristio svoje trenutke i u poslednjoj četvrtini nadoknadio minus od dva gola. U završnih osam minuta prvo je Janković doveo Zvezdu u vođstvo 8:6, da bi RadovanlijaDino i Toholj za nepuna dva minuta preokrenuli rezultat. Imala je Zvezda poslednji napad, tajm-aut posle igrača više, ali je Radoviću ispala lopta.

Radnički – Crvena zvezda 9:8 (2:3, 2:3, 2:1, 3:1)

Beograd – Bazen: Milan Gale Muškatirović. Gledalaca: 450. Sudije: Golijanin i Putniković. Igrač više: Radnički 8 (4), Crvena zvezda 12 (5). Peterci: Radnički 1 (1).

RADNIČKI: Dobožanov, Branković 1, Stanojević 3, Janković, Toholj 2, Prolov, Lobov, Dino 2, Panić, Radovanlija, Lukić 1, Tomašević, Todorovski, Pljevančić. Trener: Stevanović.

CRVENA ZVEZDA: Mišović, Tankosić, Kasum, Šulc, Vasin, Ilić, Adžić 1, Janković 2, Rađen, Vukićević 3, Gusarov 1, Radović 1, Ivanov, Milojević. Trener: Milanović.