Izvor: Kurir, 07.Dec.2010, 09:32 (ažurirano 02.Apr.2020.)
VIKILIKS: PRIRUČNIK ZA TERORISTE
VAŠINGTON - Rudnik kobalta u Kongu, fabrika antiotrova u Australiji i fabrika za proizvodnju insulina u Danskoj, gasovod na zapadu Sibira - sve su to objekti od vitalnog značaja za bezbednost SAD
VAŠINGTON - Rudnik kobalta u Kongu, fabrika antiotrova u Australiji i fabrika za proizvodnju insulina u Danskoj, gasovod na zapadu Sibira - sve su to objekti od vitalnog značaja za bezbednost SAD!
U spisku koji je u vidu depeša juče objavio Vikiliks Džulijana >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << Asanža nalazi se i na stotine naftovoda, gasovoda, fabrika, satelita i drugih infrastrukturnih instalacija čije bi razaranje, kako veruju američke diplomate, izazvalo maksimalnu štetu po američke nacionalne interese.
Objavljivanje ovog spiska preko Vikiliksa do sada je najkontroverzniji potez „internet teroriste“. Dnevni list Tajms postavlja pitanje da li ovaj spisak mogu da iskoriste teroristi kao svoje mete, posebno ukoliko su ih SAD označile kao izuzetno važne.
Različiti eksperti navode da je sada teroristima ostalo da preko interneta „skinu“ detaljne mape tih objekata i otpočnu s planiranjem napada!
Srbije nema na spisku
Novinari Kurira imali su uvid u spisak koji je objavljen na Vikiliksu. Interesantno je da ni Srbije, ni Kosova, ni Crne Gore, Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Slovenije, Makedonije - niti jednog objekta koji bi mogao da bude strateški važan - nema na spisku!
Vrati se, sve ti je oprošteno
Australija će dozvoliti Džulijanu Asanžu da se vrati u zemlju i daće mu ista prava i zaštitu kao što ima bilo koji drugi australijski državljanin!
Ovo je potvrdio javni tužilac Robert Meklilands. Asanž je prošle nedelje tvrdio da mu je Džulija Gilard, premijerka Australije, navodno rekla da „ne samo da je povratak nemoguć već Australija aktivno radi na tome da pomogne SAD u napadu na Asanža i njegove uposlenike“.










