Izvor: Beta, 03.Dec.2010, 14:31 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Osudjujemo objavljivanje osetljivih informacija
BEOGRAD, 3. decembra 2010. (Beta) - Ambasadorka SAD u Srbiji Meri
Vorlik izjavila je u petak da američka administracija snažno
osudjuje objavljivanje vrlo osetljivih informacija na sajtu Vikiliks i
da će biti preduzete sve mere da se odgovorni za to, krivično gone.
Vorlik je novinarima u Ministarstvu unutrašnjih poslova Srbije rekla
da objavljivanje poverljivih dokumenata imaju potencijal da se
odredjeni ljudi stave u rizični položaj.
"Preduzećemo sve mere da krivično gonimo ljude koji su odgovorni za
to", kazala je Vorlik.
Ona je u ime Vlade SAD potpisala ugovor o donaciji softvera Službi za
istrage ratnih zločina pri Ministarstvu unutrašnjih poslova Srbije.
Prema njenim rečima, SAD podržavaju jake bilateralne odnose sa
Srbijom i podržavaju njen put ka Evropskoj uniji.
Ambasadorka SAD osudila objavljivanje tajnih dokumenata
Izvor: Blic, 03.Dec.2010
BEOGRAD - Ambasadorka SAD u Srbiji Meri Vorlik izjavila je danas da američka administracija snažno osuđuje objavljivanje vrlo osetljivih informacija na sajtu Vikiliks i da će biti preduzete sve mere da se odgovorni za to, krivično gone. ..Vorlik je novinarima u Ministarstvu unutrašnjih poslova...
Samo lične impresije o haškom beguncu
Izvor: Danas, 03.Dec.2010
Američka administracija snažno osuđuje objavljivanje vrlo osetljivih informacija na sajtu Vikiliks i biće preduzete sve mere da se odgovorni za to, krivično gone - izjavila je juče novinarima ambasadorka SAD u Srbiji Meri Vorlik, ističući da objavljivanje poverljivih dokumenata imaju potencijal...









