Evo kako mogu da vas PRISLUŠKUJU preko TELEVIZORA

Izvor: Telegraf.rs, 08.Mar.2017, 15:58   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Evo kako mogu da vas PRISLUŠKUJU preko TELEVIZORA

Wikileaks je objavio više od 8.000 dokumenata pod nazivom "Vault 7" koja su otkrila kako CIA špijunira ljude širom sveta putem pametnih telefona, a ono što je naročito interesantno u celoj priči jeste i podatak da se građani mogu špijunirati i putem Samsungovih smart televizora.

Program pomoću kojeg je CIA putem smart televizora prisluškivala ljude nazvan je "Weeping Angel" (Plač anđela), piše "SamMobile".

"Weeping Angel" je omogućavao agentima >> Pročitaj celu vest na sajtu Telegraf.rs << CIA da hakuju pomenute TV uređaje i da prisluškuju ljude čak i kada deluje da je televizor isključen.

Naime, programeri CIA razvili su specijalan "Fake-Off" mod koji bi prevario korisnike da je televizor isključen tako što bi isključio prednje LED svetlo. Potom su bez problema mogli da koriste ugrađeni mikrofon kako bi zabeležili konverzacije.

Špijuniranje Samsungovih televizora započeto je još 2013. godine, a CIA je pomoću mikrofona za izdavanje glasovnih komandi koji se nalaze u njima mogla da zabeleži sve što se čuje u neposrednoj blizini.

CIA je na ovom projektu takođe sarađivala i sa britanskom MI5 špijunskom agencijom.

Foto-ilustracija: Profimedia/Alamy

Pored svega pomenutog, CIA je takođe planirala da spreči ažuriranje softvera koji se nalazi u Samsungovim smart televizorima, kako njihov metod za prisluškivanje ne bi mogao da se iskoreni.

U dokumentima "Wikileaks-a" ne piše ništa o tome da je CIA pokušala da hakuje Smart TV uređaje drugih kompanija.

(Telegraf.rs)


Pogledaj vesti o: CIA

Nastavak na Telegraf.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Telegraf.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Telegraf.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.