Asanž ostao bez interneta

Izvor: Radio 021, 17.Okt.2016, 14:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Asanž ostao bez interneta

Organizacija Vikiliks saopštila je da je njenom osnivaču Džilijanu Asanžu pristup internetu prekinula državna organizacija, ne navodeći o kome je reč.

Asanž se nalazi u Ambasadi Ekvadora u Londonu više od četiri godine kako bi izbegao izručenje Švedskoj zbog navodnih seksualnih zločina.

On je u ambasadi nastavio rad na objavljivanju dokumenata, od kojih su poslednji imejlovi šefa izbornog štaba >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << kandidatkinje demokrata za predsednika SAD Hilari Klinton.

Vikiliks danas nije odgovarao na poruke i imejlove, dok je žena koja se javila na telefon u ekvadorskoj ambasadi rekla da ne može da iznese nikakvu informaciju. Londonska policija takođe nije htela da komentariše slučaj.

Autor: Beta

Nastavak na Radio 021...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.