Izvor: B92, 17.Jun.2008, 02:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Upad u diplomatska predstavništva

Beč -- Proteklog vikenda izvršena je provala u konzulat Slovenije i ambasadu Crne Gore, koji se nalaze u istoj zgradu u centru Beča, potvrdila je austrijska policija.

Kako Tanjug saznaje u konzulatu Slovenije, provalnici su napravili veliku štetu - razvalili su ulazna vrata i oštetili uređaje, dok su opremu za obijanje i sečenje sefa ostavili za sobom. Pretpostavlja se da su provalnici, pre svega, bili zainteresovani za slovenačke pasoše i vize.

Što >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << se tiče ambasade Crne Gore, koja je na spratu iznad slovenačkog konzulata, tamo nije napravljena velika materijalna šteta. Kako je potvrđeno, provalnici su samo ispreturali stvari u ambasadi, ali nisu uzeli novac od konzularnih taksi, niti računare.

Oni su, verovatno, pošto su aktivirali alarm u konzulatu Slovenije, bili prinuđeni da beže. Naime, zbog alarma, u prostorije konzulata Slovenije došao je pripadnik obezbeđenja, koga su provalnici isprebijali.

On je prethodno alarmirao policiju, tako da provalnici nisu imali vremena da dalje vršljaju po zgradi. Inače, policija navodi da su provalnici za sobom ostavili mnoštvo tragove, koji bi trebalo da olakšaju istragu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.