SRBIJA JE NA EVROPSKOM PRVENSTVU! Istorija ispisana u Leskovcu, turbulentan remi sa Bugarima dovoljan

Izvor: SrbijaDanas.com, 19.Nov.2023, 15:13

SRBIJA JE NA EVROPSKOM PRVENSTVU! Istorija ispisana u Leskovcu, "turbulentan" remi sa Bugarima dovoljan

Babić heroj nacije.

Fudbalska reprezentacija Srbije remizirala je sa selekcijom Bugarske (2:2) na novom stadionu Dubočica u Leskovcu i tako obezbedila plasman na Evropsko prvenstvo, prvi put posle 24 godine.

SRBIJA - BUGARSKA 2:2

(17 Veljković, 82 Babić - 59 Rusev, 69 Despodov)

Stadion: Dubočica >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << u Leskovcu

Sudija:Erik Lamberts (Belgija)

Žuti karton: Lukić (Srbija), Petkov (Bugarska).

Srbija (3-4-2-1): Vanja Milinković Savić – Milenković, Veljković, Babić – Živković (od 77. Radonjić), Gudelj, Lukić (do 76. Ilić), Kostić (od 85. Mladenović) – Tadić, Đuričić - Mitrović (od 85. Maksimović).

Bugarska (4-3-3): Naumov – Turicov, Petkov, Atanasov, Popov – Gruev, Kraev (od 77. Čočev), Krastev (od 77. Borukov) – Despodov (od 90. Kovačev), Kolev (od 77. Iliev), Minčev (od 46. Rusev)

Selektor Orlova Dragan Stojković Piksi postao je prvi čovek koji je naš nacionalni tim odveo i na Mundijal i na smotru najboljih selekcija Starog kontinenta.

Prvo poluvreme proteklo je u totalnoj dominaciji Srbije. Orlovi su napadali i tukli sa svih strana, potpuna kontrola lopte i  tempa, posle nekoliko udaraca ka golu rivala, navalu smo krunisali u 17. minutu kada je gol postigao Miloš Veljković.

Nismo tu stali, nastavila je četa Piksija da napaad, stvara šanse ali nikako nije mogla da duplira vođstvo.

Posle pola sata igre Bugari su se konsolidovali, i počeli da igraju i u napadu. Pogodili su prečku , Despodov je šutirao, ali je sreća pogledala Orlove.

Do kraja poluvremena nije bilo ozbiljnijih šansi, a na pauzu se otišlo sa dobrim utiskom, s obzirom na igru našeg tima.

Ipak, po povratku na teren se stanje promenilo. Jeste Mitrović dao gol koji je poništen jer je lopta napustila teren, ali je onda usledio potop.

Bugari su preuzeli kontrolu i krenuli da napadaju. Kazna je stigla u 59. minutu golom Ruseva.

Usledio je novi krah odbrane Orlova, to je najslabija karika, koja popušta. Nova kazna usledila je u 69. minutu nakon velike greške Saše Lukića, Despodov je krenuo u trk i preokrenuo na 1:2.

Dva minuta kasnije, Vlahović je dao gol, ali je on poništen zbog ofsajda.

Nizali su se napadi i šanse za naš tim, ništa nismo uradili. Sve do 82. minuta, kada je posle kornera najbolji u skoku bio Babić i poravnao na 2:2. Bio je to gol vredan odlaska na Evropsko prvenstvo.

Prenos meča možete pratiti uživo na našem sajtu!

⚽️ 59' | 🇷🇸 1-1 🇧🇬

Бугарска стиже до изједначења у Лесковцу.#SRBBUL #EURO2024

— Fudbalski savez Srbije | FA of Serbia (@FSSrbije) November 19, 2023

⏸️ | 🇷🇸 1-0 🇧🇬

⚡️ Србија голом Милоша Вељковића води на полувремену против Бугарске (1:0). #SRBBUL #EURO2024 pic.twitter.com/PPU1gDF0SG

🇷🇸🆚🇧🇬 #SRBBUL #EURO2024 pic.twitter.com/CMqhYTm78s

⚽️ 16' | ГОЛ! 🇷🇸 1-0 🇧🇬

Србија голом Милоша Вељковића води против Бугарске у Лесковцу. 🔥🦅#SRBBUL #EURO2024 pic.twitter.com/5rmLCrlWqJ

GoaL! | Serbia 1-0 Bulgaria | Miloš Veljkovićpic.twitter.com/km0DJIoSr8

— FootColic ⚽️ (@FootColic) November 19, 2023

⏰ 1' | 🇷🇸 0-0 🇧🇬

Почео је одлучујући дуел за пласман Србије на Европско првенство. Напред, Орлови! 👊🏻🦅#SRBBUL #EURO2024 pic.twitter.com/3Jkh1spln5

Uoči meča:

Dušan Tadić će odigrati 104. meč u nacionalnom dresu, te će tako izbiti na drugo mesto večne liste. Ispred je samo Branislav Ivanović sa 105.

⏳: 🇷🇸🆚🇧🇬#SRBBUL #EURO2024 pic.twitter.com/zxOewhFVli

Četa Dragana Stojkovića Piksija mogla bi na EP iako izgubi, ali u tom slučaju Crna Gora ne sme da savlada Mađarsku u Budimpešti, no o porazu Orlova niko i ne razmišlja!