
Izvor: Kurir, 18.Maj.2012, 13:56 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kinezima i Rusima trebaće vize za Kosovo
PRIŠTINA - Među 86 država, za čije građane će Kosovo od naredne godine uvesti vize, jesu Kina i Rusija.
Kosovska vlada je na poslednjoj sednici odlučila da uvede režim viza za 86 država, a prištinski mediji su objavili imena država čiji će državljani biti obavezni da obezbede ulaznu vizu za Kosovo.
Među državama prema kojima se uvodi režim viza su i neke od država koje su priznale Kosovo, iako je najveći broj onih koje to >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << nisu učinile. Građani država članica Evropske unije neće biti obavezni da traže vizu za ulazak na Kosovo, prenose prištinski mediji.
Vize će se izdavati u konzularnim predstavništvima Kosova odnosno na aerodromu u Prištini i na prelazima.
U saopštenju tamošnjih vlasti, nakon odluke o uvođenju viza, navodi se da su zemlje za koje će biti uvedene vize odabrane na osnovu pretnje koju predstavljaju za sigurnost, pretnje za međunarodni mir i stabilnost zemlje.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija