Rekordni pad dinara

Izvor: RTS, 26.Jul.2012, 01:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rekordni pad dinara

Zvaničan srednji kurs sutra će biti 118,55 dinara za evro, što je do sada najniža vrednost domaće valute prema evru.

Dinar će sutra biti slabiji prema evru za 0,6 odsto, tako da će zvaničan srednji kurs biti 118,5539 dinara za jedan evro, što je do sada najniža vrednost domaće valute prema evru.

Prema zvaničnom srednjem kursu Narodne banke Srbije, evro će koštati oko 60 para više nego danas kada >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << je kurs 117,8981 dinara za jedan evro.

NBS je danas na Međubankarskom deviznom tržištu prodala 10 miliona evra kako bi ublažila prekomernu dnevnu oscilaciju kursa.

Ove godine domaća valuta je oslabila 11,7 odsto u odnosu na evro.

Dinar je ove godine bio najjači 11. januara kada je jedan evro koštao 103,6922 dinara.

NBS je ove godine na Međubankarskom deviznom tržištu, sa današnjom intervencijom, prodala milijardu i 308,8 miliona evra da bi podržala dinar.
Pogledaj vesti o: Kurs dinara,   Kurs evra

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.