Izvor: Vesti-online.com, 15.Nov.2012, 16:24 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Rade Bulatović ambasador u Rumuniji?
Rade Bulatović, advokat, član Glavnog odbora Demokratske stranke Srbije i direktor BIA u vreme dve vlade Vojislava Koštunice, najverovatnije će biti postavljen za ambasadora Srbije u Rumuniji, objavio je "Danas" pozivajući se na više izvora u Vladi Srbije.
Rade Bulatović predstavnik Srbije u Rumuniji?
Kako piše "Danas", Bulatović namerava da promeni ceo sastav u ambasadi u Bukureštu, ali i da povede svoje obezbeđenje, "pošto se plaši >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << za bezbednost".
Vlasti u Bukureštu, ističu izvori "Danasa", nisu zadovoljne izborom bliskog saradnika Vojislava Koštunice za ambasadora, jer je Rumunija članica EU i NATO.
Rade Bulatović je nedavno imenovan za šefa odeljenja u Ministarstvu spoljnih poslova za saradnju s Pokretom nesvrstanih, čime je dobio zvanje ambasadora.
On je "karijerni diplomata", koji je devedesetih godina službovao u konzulatima SR Jugoslavije u Istanbulu i Rimu. Za angažman Bulatovića u Italiji vezana je afera s krađom tašne sa oko 50.000 dolara iz automobila u kome se i on nalazio.
Pogledaj vesti o: BIA
Nastavak na Vesti-online.com...















