Predsednik odlaže odluku

Izvor: B92, 02.Apr.2012, 01:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Predsednik odlaže odluku"

Beograd -- Urednik Politike Dragan Bujošević kaže da predsednik čeka poslednji trenutak da saopšti odluku o datumu predsedničkih izbora, da bi skratio prostor za kampanju.

Prema njegovom mišljenju, ta odluka će najverovatnije ići u pravcu raspisivanja predsedničkih izbora za 6. maj, jer ukoliko demokrate na parlamentarnim izborima osvoje vlast, Tadić bi mogao mnogo da izgubi ukoliko na mestu predsednika ostane do kraja mandata.

U utorak ili sredu bismo >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << mogli da saznamo da li ćemo 6. maja glasati samo na parlamentarnim i lokalnim izborima ili ćemo možda zaokruživati i koga bismo želeli za predsednika Srbije. Naime, predsednik Boris Tadić će u naredna dva dana saopštiti da li će podneti ostavku ili će na toj funkciji ostati do kraja svog mandata. Inače, zakonski rok za raspisivanje predsedničkih izbora, ukoliko bi se oni održali 6 maja, je 6. april.

"On rizikuje, pošto će ići u drugi kruga sa Nikolićem, gubi zato što tada ljudi mogu da kažu, dobro ako je već pobedio, i ako će vladu da pravi DS sa svojim partnerima, da mi glasamo za Nikolića, da on bude kontrola ove vlasti. To je opasnost, ko će da istera birače”, kaže Bujošević.

Bujošević kaže da bi Tadić na izborima 6. maja imao više šanse. U prilog bi mu išlo to što bi mu, prema istraživanju javnog mnjenja, u ovom trenutku najveći broj građana poklonio svoje poverenje, kao i to što bi u svojoj predsedničkoj kamapanji mogao da govori o tome da je Srbija za vreme njegovog mandata napravila veliki korak ka Evropskoj uniji.
Pogledaj vesti o: Predsednički izbori

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.