Pajtić: Pokrajini još 12 milijardi

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 13.Dec.2012, 14:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pajtić: Pokrajini još 12 milijardi

NOVI SAD -

Pokrajina će od republike dobiti još 12 milijardi dinara i za to smo dobili pismenu potvrdu ministra Dinkića, izjavio je danas pokrajinski premijer Bojan Pajtić. On je rekao da je to dogovoreno posle sastanka sa ministrom finansija Mlađanom Dinkićem i predsednikom Tomislavom Nikolićem.

Pajtić je rekao da će ovaj novac biti iskorišćen za realizaciju kapitalnih projekata u pokrajini, prvenstveno za izgradnju tunela kroz Frušku goru, na predviđenom >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << koridoru M21, odnsonu putu od Novog Sada do Rume kao sastavnom delu Banatske magistrale.

Na pitanje šta se u međuvremenu promenilo, kako je sada postignut dogvoro između pokrajinske i republičke vlade o visini iznosa koje pokrajina treba da dobije iz republičkog budžeta, Pajtić je rekao da su republičke vlasti prepoznale značaj ovog kapitalnog projekta, da on ima nacionalni značaj i da samim tim treba da se finansira transferom sredstava u pokrajinski budžet.

Pokrajinski premijer je rekao da je sa ovih dodatnih 12 milijardi dinara zadovoljen Ustavni okvir od sedam odsto koje Vojvodini pripadaju i da je pokrajina dobila ono što je tražila.

On je rekao i da nema više potrebe za privremenim finansiranjem pokrajine i da će skupština Vojvodine u narednih nekoliko dana usvojiti budžet Autonomne pokrajine Vojvodine za 2013. godinu koji će iznositi oko 71 milijardu dinara.
Pogledaj vesti o: Mlađan Dinkić,   Tomislav Nikolić

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Pajtić: Pokrajini još 12 milijardi, uskoro budžet za 2013.

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 13.Dec.2012

NOVI SAD -..Pokrajina će od republike dobiti još 12 milijardi dinara i za to smo dobili pismenu potvrdu ministra Dinkića, izjavio je danas pokrajinski premijer Bojan Pajtić. On je rekao da je to dogovoreno posle sastanka sa ministrom finansija Mlađanom Dinkićem i predsednikom Tomislavom Nikolićem...Pokrajinski...

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.