Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 08.Dec.2009, 01:40 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Novinarku Insajdera čuva policija
BEOGRAD - Policija je privela sedam osoba, od kojih su tri maloletne, zbog sumnje da su izvršili krivično delo ugrožavanja sigurnosti u slučaju novinarke Televizije B92 Brankice Stanković, izjavio je danas zamenik premijera i ministar policije Ivica Dačić.
On je precizirao da je beogradska policija u saradnji sa policijom iz Novog Sada, Pančeva, Sremske Mitrovice i Kraljeva privela Vladimira Samardžića (25), iz Novog Sada, Mlađena Bogdanovića (26) iz Pančeva, Petra Bažalca (18) >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << iz Vrnjačke Banje, Stefana Hadži Antonovića (22) iz Beograda, zatim D.B. (16), R.M. (17) i A.D. (15).
Samardžiću, dežurni istražni sudija u Novom Sadu odredio je pritvor do 30 dana, a policijska mera zadržavanja do 48 sati određena je Bogdanoviću i Hadži Antonoviću, nakon čega će uz krivičnu prijavu biti sprovedeni istražnom sudiji, dodao je ministar.
Protiv ostalih lica biće podnet izveštaj nadležnim tužilaštvima, rekao je Dačić Tanjugu u telefonskoj izjavi iz Kine.
"Ministarstvo unutrašnjih poslova nastavlja rad na identifikaciji drugih lica za koje postoje osnovi sumnje da su izvršili navedeno krivično delo", rekao je ministar policije.
Pogledaj vesti o: Insajder
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...









